Coroczne spotkanie miasta z wsią, Jarmark Kujawsko-Pomorski w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślecinek" w Bydgoszczy
📅 niedziela 11.09.2016
jarmark na wsi
Impreza odbędzie się na dawnych terenach wystawienniczych. Początek o godzinie 12.

Czeka nas moc atrakcji, jakich jeszcze dotąd podczas Jarmarku nie było. Jedną z nich, obok inscenizacji wesela kujawskiego w wykonaniu Zespołu Ludowego „Łochowianie”,  będzie bitwa smaków pomiędzy Kujawami a Pomorzem.  Kujawy reprezentować mają koła gospodyń wiejskich z:Białowieży, Legbądu, Kiełpina, Wielkiej Komorzy i Tucholi. Pomorze reprezentują: Węglikowice, Mały Klincz, Nowy Klincz, Kłobuczyno, Loryniec.

Nie zabraknie także wyboru najsmaczniejszej potrawy Jarmarku. W tym roku przyznane zostaną trzy Rarytasy- złoty, srebrny i brązowy.

Wszystkim zgromadzonym czas umilać będą ludowe zespoły pieśni i tańca, m.in. „Płomienie”.

Jarmark to jednak przede wszystkim stoiska, gdzie można zaopatrzyć się w przeróżne rękodzieło, przetwory, nalewki, miody. Królować będą sztuka ludowa i regionalne przysmaki,  a do tego chętnych zapraszamy na kiermasz ogrodniczy, prezentację organizacji pozarządowych i warsztatów terapii zajęciowej.

Częścią Jarmarku będą też spektakularne Amatorskie Zawody w Powożeniu. Poniżej Ośrodka Rekreacji Konnej zmierzy się ponad 20 uczestników z całej Polski. W czasie Jarmarku odbędą się także drzwi otwarte Ośrodka Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. Każdy chętny zobaczy na własne oczy, jak zmienia się cała infrastruktura myślęcińskiej stadniny w trakcie remontu. Dzieci będą mogły skorzystać z oprowadzania na koniach. Szczegóły zostaną podane później.

ul.Gdańska 173-175

(052) 328-00-09