Co zrobi Frania? Współpraca. Premiera książki dla dzieci

piątek 18.03.2022 do poniedziałek 28.03.2022

Co zrobi Frania? Współpraca. Premiera książki dla dzieci

Poznajcie Franię, pięcioletnią dziewczynkę, która jak każdy przedszkolak wpada często w różne dziwne sytuacje i ma mnóstwo pomysłów na minutę! Pojawiają się wtedy zupełnie nowe emocje. Jak sobie z nimi poradzić? Jak rozwiązać problem? Co wy zrobilibyście na miejscu Frani?

W książkach z serii „Co zrobi Frania?” znajdziecie trzy opowiadania poświęcone wybranym umiejętnościom społecznym, które powinien rozwijać w sobie każdy maluch. Przed nami nauka współpracy i życzliwości. W kolejnych tomach mała dziewczynka zapozna dzieci z asertywnością i tolerancją.

Każde opowiadanie uzupełnione jest o część, w której dziecko będzie mogło odgadnąć, co wydarzy się dalej: „Jak myślisz, co teraz zrobi Frania?”. Na dzieci czekać będzie kilka odpowiedzi do wyboru i rozwiązanie zagadki!

Na końcu każdego tomu znajdują się również „Porady Frani” – czyli praktyczne wskazówki dotyczące danej umiejętności np. co możemy zrobić w przypadku konfliktu we wspólnej pracy? Co zrobić, gdy chcemy
pracować samodzielnie?

Książki z serii „Co zrobi Frania?” to skarbnica wiedzy i przydatnych drogowskazów dla wszystkich dzieci, które powoli kształtują w sobie umiejętności społeczne przydatne na każdym etapie życia.

„Jestem pewna, że Franię pokochają wszystkie maluchy, które lubią trochę namieszać! Podążajcie za tą małą dziewczynką, a jej przygody traktujcie jak drogowskaz do rozwiązywania trudnych sytuacji, które pojawiają się w domu każdego z nas” – Anna Jankowska, Aktywne czytanie

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Barbara Supeł pochodzi z Hajnówki – zielonego miasteczka położonego na skraju Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia na kierunku nauki o rodzinie; po studiach założyła własną praktykę. Kolekcjonuje codzienne absurdy i oprawia je w ramki. Pisze teksty do książek dla dzieci. Jest autorką bestsellerowej serii o Jadzi Pętelce.

Dane szczegółowe:
Tytuł: Co zrobi Frania? Współpraca
Seria: Co zrobi Frania?
Autor: Barbara Supeł
Ilustrator: Agata Dobkowska
Format: 200×250 mm
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-8251-122-2
Cena: 24,99 zł
Wiek: 3-5 lat
Data premiery: 23.03.2022r

Wydawnictwo Słowne Młode

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie