Co z tą bielą? Warsztaty rodzinne

Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6 mapa

sobota 08.12.2018

bezpłatne

Co z tą bielą? Warsztaty rodzinne

Zapraszamy na kolejne z cyklu sobotnich warsztatów rodzinnych – Rodzinne spotkania ze sztuką. Odbywają się one raz w miesiącu, w godzinach 11:00 – 13:00, adresowane są do dzieci w wieku 5-10 lat; wraz z opiekunami. Spotkania prowadzone są za każdym razem przez innego artystę/edukatora.

W grudniu zaprosiliśmy do współpracy Filipa Brzyskiego, znanego już m.in. z prowadzenia zajęć w ramach Mini Festiwalu Rysunku Dziecięcego, który cieszył się dużym powodzeniem. Dzieci, wraz z opiekunami, twórczo spędzą czas w przestrzeni galerii, biorąc udział w zaplanowanych dla nich działaniach plastycznych.

Dzieci, gdy tylko kalendarz ogłosi nadejście grudnia, wyczekują kolejno Mikołaja, gwiazdki i śniegu. Te elementy składają się na zimowy czas. Grudzień i biel – od razu w myślach mamy śnieg, ale czy tylko? Choć zapewne fizycy mają na ten temat najwięcej do powiedzenia, artyści również mają w tym względzie spore doświadczenie. Sprawdźmy zatem sami, co z tą bielą. W trakcie warsztatów wspólnie będziemy tworzyć obrazy na bazie bieli i jej pochodnych.

08.12.2018, w godz. 11:00-13:00
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
61-772 Poznań
Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami
czas trwania: 120 minut
prowadzenie: Filip Brzyski

wstęp wolny

 


O prowadzącym:

Filip Brzyski – czynny rzeźbiarz, ceramik, założyciel marki BRZYSKI, twórca scenografii do spektakli teatru Automaton, również w ostatnim czasie współtwórca scenografii do oper Pagliacci i Gianni Schicchi – wystawianych na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej ze specjalizacją artystyczną – Rzeźba i Działania Przestrzenne. Marzyciel, uwielbia pracę z dziećmi, niestraszne mu nawet zabawy z błotem podczas wakacyjnych półkolonii. Nieustająco poszukuje w świecie inspiracji do niezapomnianych spotkań warsztatowych.

informacje / zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; tel.: 61 852 9501

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Galeria Miejska Arsenał logo

Galeria Miejska Arsenał

 

Galeria Miejska Arsenał jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Urząd Miasta Poznania. Organizujemy wystawy, wydarzenia, prowadzimy działalność wydawniczą, rozwijamy program edukacyjny oraz kontynuujemy zakupy do kolekcji galerii. Jako instytucja publiczna interesujemy się kontekstami politycznymi, …

Więcej

Adres:

Stary Rynek 6
61-772 Poznań


Kontakt:

61 852 9501
http://www.arsenal.art.pl

ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty