Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni? Spotkanie

Muzeum Miasta Gdyni
📅 piątek 29.10.2021
Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni? Spotkanie
Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają wszystkich zainteresowanych pszczołami w mieście na spotkanie.

Na dachu Urzędu od maja 2019 roku funkcjonuje pasieka, składająca się z 4 uli. Powstała by wspierać bioróżnorodność, edukować na temat roli zapylaczy, konieczności zapewniania im pożytków w postaci roślin miododajnych oraz propagować pszczelarstwo miejskie.

Co wpływa na to, że w mieście pszczoły mają z czego robić miód?

Czy zanieczyszczenia miasta wpływają na jego jakość?

Jak szukać dobrego miodu?

Czy każdy może mieć swój ul?

Czy i jak motywować dzieci

Co możemy zrobić żeby wesprzeć owady zapylające?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas piątkowego spotkania. Będziemy także degustowali miód zrobiony w tym sezonie przez gdyńskie pszczoły.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do osób zainteresowanych przyrodą, losem owadów zapylających ale także tych, którzy myślą o założeniu własnej pasieki. W wydarzeniu weźmie udział pan Wojciech Albecki, wiceprezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Gdyni oraz opiekun pasieki na dachu Urzędu Miasta Gdyni.

29.10.2021 Piątek
Formularz zapisu