Co powinieneś wiedzieć o odkurzaczach z filtrem wodnym przed zakupem?

środa 25.11.2020 do środa 02.12.2020

Co powinieneś wiedzieć o odkurzaczach z filtrem wodnym przed zakupem?

W naszej erze postępu naukowego w czyszczeniu wnętrz – filtr wodny do odkurzaczy jest wyraźnym dowodem najnowocześniejszej i najnowocześniejszej technologii.  Ludzie rozważają zakup takiego urządzenia ze względu na jego wydajną wydajność i opłacalność. Ideą filtrów wodnych jest wykorzystanie wody jako medium do filtracji zamiast tradycyjnych filtrów powietrza. Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach takiego odkurzacza przed zakupem – jesteś we właściwym miejscu!

1 .Czym różni się odkurzacz wodny od innych odkurzaczy?

2. Jak jest zbudowany odkurzacz z filtrem wodnym?

3. Jak działa filtr wodny w odkurzaczach?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz z filtrem wodnym?

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o odkurzaczach z filtrem wodnym – czas nadrobić zaległości. Czytaj dalej również, jeśli jesteś zainteresowany zakupem takowego – mamy sporo przydatnych wskazówek.

Czym różni się odkurzacz wodny od innych odkurzaczy?

Szczerze mówiąc, chociaż istnieją pewne różnice między konwencjonalnymi odkurzaczami i odkurzaczami z filtrem wodnym, oba kończą się mniej więcej tym samym zadaniem. Zasadniczo oba te elementy wykorzystują zasysanie powietrza do zasysania brudu z podłogi. Główna różnica dotyczy systemu filtracji. Normalny odkurzacz po prostu zasysa brud i wykorzystuje filtr  do usuwania cząsteczek z powietrza. Normalne odkurzacze mogą również używać worków na śmieci lub pojemnika na śmieci do przechowywania śmieci, dopóki nie będziesz gotowy do ich opróżnienia (lub wyrzucenia – jak w przypadku worków jednorazowych). Czyste powietrze po przefiltrowaniu jest następnie wyrzucane z tyłu odkurzacza. Bez wątpienia to wszystko jest dość proste.

Z drugiej strony odkurzacz z filtrem wodnym jak https://www.neonet.pl/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym-piorace.html wykorzystują wodę, w przeciwieństwie do filtrów stworzonych przez człowieka, do odfiltrowywania brudu i zanieczyszczeń. Mówiąc najprościej, brud i kurz są zasysane za pomocą konwencjonalnego zasysania powietrza, ale zamiast fizycznego filtra lub worka wszystko jest filtrowane za pomocą wody. Taki odkurzacz wodny ma specjalne komory wodne, które pochłaniają zasysany brud. Im więcej brudu zostanie zassane, tym woda będzie się bardziej brudzić, co oznacza, że odkurzacz działa. Wiele osób uwielbia odkurzacze do filtracji wody, ponieważ lepiej filtrują zanieczyszczenia. Powietrze wydostające się z tyłu odkurzacza z filtrem wodnym jest na ogół bardzo czyste, wolne od zanieczyszczeń, a nawet wolne od patogenów.

Jak jest zbudowany odkurzacz z filtrem wodnym?

Budowa odkurzacza z filtrem wodnym jest bardzo unikatowa, a równocześnie mimo wszystko podobna do urządzeń konwencjonalnego typu. Największa różnica polega na tym, iż tego rodzaju odkurzacze posiadają komorę wodną, pełniącą rolę filtra. Poza tym ich budowa nie odbiega zbytnio od tej, którą znamy z klasycznych wersji odkurzaczy, choć oczywiście poszczególne modele różnych producentów mogą wykazywać pewne różnice – dlatego najlepiej zapoznać się z nimi dokładniej przed ostateczną decyzją zakupową. Instrukcja obsługi odkurzacza zawsze jest najlepszą lekturą, jeśli chodzi o zapoznanie się z częściami odkurzacza.

Jak działa filtr wodny w odkurzaczach?

W odkurzaczu z filtrem wodnym prawie wszystko zostanie uwięzione w komorze wodnej, która działa jak filtr. Różni się to od działania niektórych normalnych odkurzaczy, które często wypuszczają bardzo małe cząsteczki w wydmuchiwanym powietrzu. Wodny odkurzacz usuwa z powietrza prawie 100% wszystkich zanieczyszczeń, brudu, kurzu, bakterii i innych patogenów. Odkurzacz filtr wodny wykonuje absolutnie fantastyczną pracę pod względem filtracji powietrza, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie ciśnienia wody do eliminacji wirusów, alergenów i bakterii.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz z filtrem wodnym?

Porównując odkurzacze z filtrem wodnym, szukaj odkurzacza, który będzie miał szybki czas montażu i będzie łatwy w demontażu. Poszukaj akcesoriów narzędziowych, które pomogą Ci dotrzeć do trudnych do czyszczenia miejsc i sprawdź rozmiar zbiornika na wodę, ponieważ większy zbiornik nie będzie wymagał wymiany tak często, jak mniejszy zbiornik.  Również wiele tego typu odkurzaczy ma możliwość dodawania różnych zapachów do wody w celu odświeżenia domu – jeśli Ci zależy na takim efekcie – zapytaj sprzedawcy właśnie o modele, które mogą to zaoferować.

Wraz z rozwojem technologii dzisiejsze odkurzacze z filtrem wodnym stały się lżejsze i bardziej kompaktowe niż wcześniejsze, nieporęczne i cięższe wersje. Niektóre z tych odkurzaczy z filtrem wodnym mogą być nadal trudniejsze w poruszaniu się niż ich lżejsze, suche odpowiedniki, chociaż ich doskonała siła czyszcząca rekompensuje ten mały dyskomfort. Ten typ odkurzacza może być korzystny zwłaszcza dla konsumentów, którzy mają problemy z alergiami i są znani z bardzo skutecznego eliminowania alergenów. Te odkurzacze są również znane z tego, że są bardzo trwałe i mogą służyć przez dziesięciolecia. Upewnij się więc, że modele, na które patrzysz oferują właśnie tego rodzaju benefity.

 

 

Artykuł sponsorowany

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:polecamyporady