CO JA PACZĘ – czyli jak działają iluzje. Program Szkoła widzenia

ul. Józefitów 16 mapa

niedziela 27.11.2016

15 zł

Szkoła wdzenia

MHF zaprasza dzieci i rodziców na kolejne warsztaty edukacyjne z cyklu szkoła widzenia   CO JA PACZĘ – czyli jak działają iluzje”.

 27 listopada 2016 (niedziela), godz. 11:00

 Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów (6-15 lat)

Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość wejść w zaskakujący świat iluzji, poszukując odpowiedzi na pytania jak i dlaczego nasze oczy lubią nas oszukiwać. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne iluzje.

Cena warsztatów: 15 zł/osoby

Uwaga! Obowiązują zapisy: rezerwacja@mhf.krakow.pl

tel. 12 634 59 32 w. 31 www.mhf.krakow.pl

Program  Szkoła widzenia

Trwający od 2012 roku program edukacyjny Szkoła widzenia poświęcony jest zagadnieniom dotyczącym widzenia  i postrzegania rzeczywistości, a także tworzenia obrazów oraz ich dekodowania. Problem poznawany jest z różnych perspektyw – tak z perspektywy optyki, jak i psychologii widzenia oraz technologii tworzenia obrazu fotograficznego. Program został skonstruowany na zasadzie: uczenia i aktywizacji przez zabawę.
Program docelowo obejmować ma kilka korespondujących ze sobą elementów tworzących spójną całość. Pierwszym elementem jest stworzona w 2012 roku strona internetowa www.szkolawidzenia.pl

W roku 2015 powstała interaktywna publikacja książkowa Moniki Kozień „Szkoła widzenia” oraz warsztaty edukacyjne, dwa kluczowe elementy programu, nagrodzone w prestiżowym Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. W 2016, w ramach programu Szkoła widzenia, zrealizowana została wystawa My(d)lenie oczu.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
CO JA PACZĘ – czyli jak działają iluzje. Program  Szkoła widzenia

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie to miejsce miejsce gdzie znaleźć można gotową odpowiedź na wszelkie wątpliwości i pytania z zakresu fotografii, tak historycznej, jak i współczesnej.  

Jest to jedyne w Polsce muzeum, gdzie fotografia i sztuka …

Więcej

Adres:

ul. Józefitów 16
30-045 Kraków


Kontakt:

(012) 634-59-32
foto@mhf.krakow.pl
http://www.mhf.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:fotografiawarsztaty