CieńArt – teatrzyk wg Wyczółkowskiego, warsztaty w Bytomiu

sobota 24.09.2016

6 zł / obowiązują zapisy

warsztaty dla dzieci Bytom

O tym, że dzieła Leona Wyczółkowskiego mogą pobudzić wyobraźnię i zafascynować do własnej, nawet teatralnej twórczości, przekonają się uczestnicy artystycznych warsztatów w Muzeum Górnośląskim.

W czasie zajęć dzieci przyjrzą się grafikom i rysunkom prezentowanym na wystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski oraz zastanowią się nad tym, na ile kontrasty są ważne i jak można je wykorzystać w artystycznej zabawie. Uczestnicy warsztatów stworzą w technice wycinankowej drzewa, rośliny i budynki inspirowane twórczością Wyczółkowskiego, by następnie z tych ażurowych kompozycji wykonać ulotny teatrzyk cieni.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Młodsze dzieci mogą w nich uczestniczyć z opiekunem.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 24 września 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Magdalena Pospieszałowska, Zuzanna Orzeł

Koszt: 6 zł/zapisy