Chomik europejski – ginący klejnot naszej przyrody – otwarcie wystawy. Bytom

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego 2
📅 czwartek 25.10.2018 do niedziela 28.10.2018

„Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody” to wystawa autorska fotografa Łukasza Koby, laureata konkursu Związku Polskich Fotografików Przyrody Okręgu Śląskiego w roku 2017. Fotografie przedstawiają chomika europejskiego, którego obecność zaskakuje w lokalnym środowisku.

Łukasz Koba, jak sam o sobie mówi, zamienił wędkę na aparat fotograficzny, dzięki czemu może obcować z przyrodą w bezkrwawy sposób. To fotografia spowodowała, że zaczął dostrzegać świat, jakiego wcześniej nie znał, a odwiedzający Muzeum Górnośląskie będą mogli spojrzeć na naturę jego oczami już od 25 października.

otwarcie wystawy: 25 października 2018 (środa), godz. 17.00
czas trwania: 25.10–6.12.2018