Cesia. Spektakl po Sąsiedzku

SCKM, ul. Wietora 15, Kraków mapa

piątek 14.02.2020

Cesia. Spektakl po Sąsiedzku

Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zapraszają na spektakl: „Cesia. Spektakl po Sąsiedzku”.

Spektakl opowiada historię pani Czesławy, jednej z mieszkanek ulicy Wietora na krakowskim Kazimierzu. Wraz z tytułową bohaterką wędrujemy do wydarzeń II Wojny Światowej i wielkich powodzi w Krakowie, budowania Nowej Huty, czasów potańcówek, świetności Zakładów Miraculum czy Zakładów futrzarskich a także codziennych problemów powojennej Polski.

To spektakl dla wszystkich. Starsi z łezką w oku i przy dźwiękach szlagierów z tamtych lat, przejrzą się w losach rodziny pani Cesi a dla młodszych będzie to swoista lekcja historii.

godz. 19.00

http://www.sckm.krakow.pl/cesia-spektakl-po-sasiedzku-v3

Wydarzenie wpisuje się w długofalowe działanie Fundacji Wszyscy Obecni, ukierunkowane na animację życia mieszkańców Dzielnicy Kazimierz. Obszar ten w Krakowie należy do miejsc zdegradowanych i narażonych na zjawisko gentryfikacji (wysiedlania).

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Cesia. Spektakl po Sąsiedzku

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …

Więcej

Adres:

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków


Kontakt:

(12) 430-50-90
biuro@sckm.krakow.pl
http://www.sckm.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także