Centrum Nauki Kopernik

sobota 08.05.2010

Centrum Nauki Kopernik rozpoczyna cykl wydarzeń w przestrzeni miejskiej, związanych ze zbliżającym się otwarciem swego budynku i wystaw na warszawskim Powiślu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w serialu XIX -> XXI – cyklu zdarzeń teatralnych w przestrzeni miejskiej, których osią są wybrane osiągnięcia naukowe – wynalazki oraz odkrycia, które stworzyły naszą nowoczesność. Projekt ten pozwala przyjrzeć się XIX–wiecznym marzeniom o przyszłości i modernizacji z perspektywy XXI wieku, ich faktycznemu znaczeniu dla współczesności, a także zastanowić się nad dzisiejszymi marzeniami i perspektywami rozwoju.

Poszczególne odcinki powstają we współpracy z uznanymi polskimi reżyseriami młodego pokolenia: Bartkiem Konopką (jego film: „Królik po berlińsku” był nominowany w 2010 roku do Oscara), Wojciechem Farugą, Xawerym Żuławskim, Pawłem Passinim, Michałem Zadarą, Łukaszem Chotkowskim i Janem Klatą.

Pierwszy odcinek w reżyserii Bartka Konopki będzie poświęcony początkom filmu, poznamy m.in.: pierwsze kamery Prószyńskiego: „oko”, aeroskop i pleograf. Prezentacja kamer i sposobu ich działania będzie połączona z akcją społeczną, podczas której dokumentalista Bartek Konopka nagrywać będzie wyobrażenia i marzenia warszawiaków o przyszłości.

Czas i miejsce: 8 maja o godz. 11:00 na skwerze kpt. Stanislawa Skibniewskiego "Cubryny". Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej informacji na stronie: www.serial.kopernik.org.pl.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

KOPERNIK CIĘ ZAFASCYNUJE – GWARANTUJEMY! Centrum Nauki Kopernik rozbudza ciekawość, chęć samodzielnego poznania świata, pokazuje fascynujące oblicze nauki. Ekspozycja stała Centrum złożona jest z interdyscyplinarnych galerii z ponad 415 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, …

Więcej

Adres:

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa


Kontakt:

info@kopernik.org.pl
http://www.kopernik.org.pl