Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu – oferta na nowy rok szkolny 2016/2017

Zgierz, ul. Rembowskiego 17 mapa

czwartek 01.09.2016

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu - rysunek siedziby CKD

1 września punktualnie o godzinie 8.00 ruszają zapisy na zajęcia Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu w nowym roku szkolnym. Już teraz warto zapoznać się z ich ofertą.

 

Zapisy na stałe zajęcia indywidualne rozpoczynają się 1 września od godz. 8.00 – osobiście w CKD oraz pod jednym numerem telefonu: 509 719 665.

Szkoły, przedszkola i świetlice będą miały swój czas na rezerwację zajęć od piątku 2 września. Z ofertą dla szkoł i przedszkoli można zapoznać się tutaj.

Harmonogram zajęć w CKD w roku szkolnym 2016/2017

MALUCHY

  • WTOREK (godz. 16.00-16.45) – Maluszkowo (dzieci od ukończenia 2 lat i ich rodzice)

Zajęcia przygotowane z myślą o rodzicach i ich maluchach, które stawiają pierwsze kroki 
w artystycznym świecie. To właśnie rodzice uczestnicząc czynnie w zabawach stają się wzorem dla swoich pociech. Zabawy muzyczne, ćwiczenia koordynacyjne, aktywne słuchanie muzyki pozwolą pobudzić twórczy rozwój dziecka. Będzie to również miła propozycja na czas spędzony wspólnie 
z dzieckiem.

30 zł/miesiąc

  • ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK (godz. 10.00-11.30) – A Ku Kultura (3 latki – urodzone między IX 2013 a IX 2012)

Poranny cykl (trzech tygodniowo) zajęć adaptacyjnych i kreatywnych. Podczas zajęć nasi najmłodsi podopieczni uczą się przede wszystkim współpracy w grupie rówieśniczej,  uczestniczą w zabawach ruchowo-muzycznych, plastycznych, z językiem angielskim – w formie i tematyce dostosowanej do wieku. Zajęcia prowadzone są zgodnie z porządkiem kalendarzowym – wspólnie np. poznajemy pory roku, zwyczaje, święta oraz przygotowujemy uroczystości, takie jak Gwiazdka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, Bal Karnawałowy.

W programie są też zajęcia z języka angielskiego dla maluchów (Monika Milczarek)  oraz krótkie wycieczki poza CKD, np. do muzeum lalek, biblioteki czy kina w Miejskim Ośrodku Kultury.

Start zajęć: 14 września.

 

PRZEDSZKOLAKI

 

DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  • WTOREK (16.30-18.00, 18.15-19.45) Klub sterownia – klub modelarski dla dzieci i młodzieży

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu logo

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Centrum Kultury Dziecka jest filią Miejskiego Ośrodka Kultury od 2008 roku. Mieści się w budynku przy ul. Rembowskiego 17, odbudowanym w ramach projektu Rewitalizacji Strefy Śródmiejskiej Miasta Zgierza. Na placu zajmowanym dziś przez Centrum Kultury Dziecka …

Więcej

Adres:

ul. Rembowskiego 17
95-100 Zgierz


Kontakt:

48 509 719 665
ckdzgierz@poczta.fm
http://www.ckd.miasto.zgierz.pl
facebook

Zobacz także