Cała Polska czyta dzieciom w VIVO! Piła

VIVO! Piła, 14-ego Lutego 26, Piła mapa

środa 18.05.2022

Cała Polska czyta dzieciom w VIVO! Piła

W środę, 18 maja, w VIVO! Piła w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odbędzie się happening czytelniczy, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile we współpracy z Księgarnią Świat Książki. W pilskim VIVO! prezentowane będą tzw. teatrzyki kamishibai oraz opowiadania w języku polskim i ukraińskim. Gościem wydarzenia będzie powieściopisarz Tomasz Brewczyński. Inicjatywa powstała w związku z Tygodniem Bibliotek.

Czytanie wzbogaca słownictwo, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię, poprawia koncentrację i… jest też świetną zabawą. Przekonają się o tym maluchy z pilskich przedszkoli i najmłodsi klienci VIVO! podczas akcji Cała Polska czyta dzieciom. W ramach inicjatywy, w VIVO!, zaplanowano kilka 30-minutowych sesji czytelniczych, w czasie których księgarze oraz nauczyciele-bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Pile zaprezentują teatrzyki kamishibai, czyli japońską technikę opowiadania. Na miejscu nie zabraknie również autora „pilskich” powieści, Tomasza Brewczyńskiego, który odczyta bajki dla dzieci. Dodatkowo, po każdej sesji w języku polskim przewidziano czytanie w języku ukraińskim.

Z przyjemnością włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia, którym towarzyszy edukacyjny charakter. Tym razem, wspólnie z organizatorami inicjatywy, akcję dedykujemy grupom przedszkolnym z lokalnych placówek. Natomiast oczywiście każde dziecko, które zechce wziąć udział w wydarzeniu, będzie mogło dołączyć i wysłuchać opowiadań. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić najmłodszych do nauki czytania, a ich rodziców przekonać do zalet wspólnej lektury mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła

Happening czytelniczy odbędzie się w środę, 18 maja, w godz. 10:00-13:00 w VIVO! Piła w strefie foodcourt. Patronem akcji jest Fundacja ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media PR

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl