Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów z Edytą Jungowską

sobota 30.08.2014

Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów z Edytą Jungowską

Ostatnie spotkanie cyklu „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” poprowadzi wyczekiwana Edyta Jungowska. Organizatorzy spełniają życzenia stałych bywalców „Baśniowego Pałacu”, to bowiem fani żelechowskich spotkań z książką wybrali na pałacowym faceebooku gościa specjalnego finałowego spotkania. 30 sierpnia, po raz dziewiąty podczas kończących się już wakacji 2014 roku spotkanie na terenie pałacowo-parkowego kompleksu w Żelechowie, start o godz. 17.00.

Inicjatywa "Baśniowy Pałac" skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci – mile widziane są dzieci z Żelechowa i okolic. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

30 sierpnia 2014 r. finał wakacyjnych spotkań cyklu „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” poprowadzi Edyta Jungowska, która została wytypowana przez wielbicieli akcji
w internetowym konkursie na wymarzonego gościa specjalnego

W ostatnią sobotę wakacji, tradycyjnie o godzinie 17:00 wielbiciele baśni będą mieli okazję spotkać się na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Żelechowie. Będzie to już 9 i zarazem ostatnie wakacyjne spotkanie w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów”. Z przyjemnością informujemy, że zaproszenie do „Baśniowego Pałacu” przyjęła Edyta Jungowska, o której obecność prosili stali uczestniczy spotkań promujących głośnie czytanie dzieciom organizowanych w mazowieckim Pałacu Żelechów. Gość specjalny przeczyta fragmenty „Pippi Pończoszanki” swojej ulubionej Astrid Lindgren. Na zakończenie spotkania aktorzy Teatru Kamienica wystawią teatrzyk dla dzieci pt. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” opracowany na podstawie „Jasia i Małgosi”. Będzie to swego rodzaju zamykająca klamra, gdyż dwa miesiące temu „Baśniowy Pałac” otwierała Marta Kuligowska, czytając właśnie przygody „Jasia i Małgosi”.

Edyta Jungowska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka warszawskiej PWST. Zadebiutowała w filmie pt. "Ucieczka z miejsc ukochanych" w 1987 r. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska" w reż. Adama Hanuszkiewicza. Przygodę z telewizją rozpoczęła rolą Konstancji Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera w reż. Macieja Wojtyszki, w sumie Teatrze Telewizji zagrała blisko 30 ról. Współpracowała z Kabaretem Olgi Lipińskiej, występowała także w programie dla dzieci „Ala i As”. Przez wiele lat związana z "Teatrem Studio". Ma w dorobku kilkadziesiąt kreacji aktorskich, widzowie pamiętają ją dzięki roli prosiaczka w przedstawieniu "Kubuś P.". Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”, jednak reżyserzy najwyżej cenią jej aktorski kunszt w rolach teatralnych. Na swoim koncie ma m.in.: Nagrodę im. Leona Schillera za rok 1996, Nagrodę Ewy Demarczyk oraz nagrodę im. A. Waligórskiego w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 roku, czy Nagrodę za rolę w słuchowisku Merylin Mongoł Nikołaja Kolady w reżyserii Henryka Rozena na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie w 2004 r. Od kilku lat bardzo angażuje się również w czytanie powieści dla dzieci. Nagrała imponującą kolekcję audiobooków, promuje w Polsce literaturę Astrid Lindgren, której stała się prawdziwą ambasadorką.

Pałac Żelechów SPA & Wellness
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 36
08-430 Żelechów
tel. +48 25 682 03 60
http://www.palaczelechow.pl/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronat

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także