Cała naprzód, czyli premiera Robinsona w katowickim Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice mapa

sobota 21.05.2022

Cała naprzód, czyli premiera Robinsona w katowickim Ateneum

Ostatnią realizacją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w tym sezonie będzie „Robinson” Anny Andraki na motywach „Przypadków Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe w reżyserii Roberta Drobniucha, ze scenografią Katarzyny Proniewskiej-Mazurek i muzyką Katarzyny Brochockiej. Dodajmy, że reżyseria światła jest dziełem Prota Jarnuszkiewicza, a nad ruchem scenicznym czuwa Błażej Twarowski. Premierę zaplanowano na sobotę 21 maja o godz. 17.00.

Sztuka napisana na zamówienie katowickiego Teatru jest sceniczną wersją popularnej XVIII-wiecznej powieści podróżniczej angielskiego pisarza, opowiadającej o przygodach rozbitka, Robinsona Crusoe. Pomysł na jedną z postaci – którego oczywiście nie zdradzimy – będzie jednak sporym zaskoczeniem!

Młody bohater zafascynowany morzem i opowieściami żeglarzy, ucieka z domu na statek. Ma jednak pecha i zarazem szczęście – podczas sztormu żaglowiec tonie wraz z całą załogą, ale Robinson jest uratowany. Wyrzucony przez fale na bezludną wyspę powoli uczy się żyć, korzystając z tego, co daje mu przyroda. Mijają lata, kiedy na wyspie pojawia się Drugi Człowiek…

Na scenie zobaczymy Michała Skibę (w roli tytułowej) oraz Krystynę Nowińską, Ewę Reymann, Marka Dindorfa, Grzegorza Eckerta, Dawida Kobielę i Bartosza Sochę.

Renata Chudecka

 

Anna Andraka
Robinson
(na motywach „Przypadków Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe)
reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Katarzyna Brochocka
ruch sceniczny: Błażej Twarowski
reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz
premiera: 21 maja 2022

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr