Bytomia Rodzinne Muzykowanie, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34 mapa

sobota 04.06.2016

Wstęp wolny

Rodzinne Muzykowanie w Bytomiu

IX edycja Metropolitalnego Święta Rodziny odbywa się pod hasłem Rodzina – wspólnotą miłosierdzia. Jednym z wydarzeń projektu jest koncert Bytomia Rodzinne Muzykowanie – wyjątkowe spotkanie muzyczne, na które zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego 4 czerwca o godz. 15.30.

Koncert, podczas którego wystąpią uczniowie bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej z rodzicami, nauczycielami, przyjaciółmi, ma już czteroletnią tradycję. Nad programem czuwa Aleksandra Batog – altowiolistka, członkini m.in. kwartetu smyczkowego Akademos.

Tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się w dniach 21 maja–4 czerwca i jest okazją do rodzinnych spotkań podczas licznych imprez – koncertów, wykładów, warsztatów, festynów, konkursów. Jest przedsięwzięciem realizowanym na skalę dwóch województw: śląskiego oraz opolskiego. Zasadniczym jego celem jest promocja rodziny i wartości z nią związanych. Tegoroczne hasło MŚR koresponduje z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i z przesłaniem Światowych Dni Młodzieży.

Metropolitalne Święto Rodziny objęte jest honorowym patronatem Metropolity Katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca. Projekt koordynuje Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Szczegółowy program wydarzeń IX MŚR można znaleźć na stronie: www.swieto-rodziny.pl.

Data: 4 czerwca 2016 (sobota), godz. 15.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34, Sala Kolumnowa

Organizatorzy: Muzeum Górnośląskie, Urząd Miejski w Bytomiu, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu

Wstęp wolny

Fot. materiały Muzeum Górnośląskiego

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Bytomia Rodzinne Muzykowanie, Bytom

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzeummuzyka

Zobacz także