Bystrzakowa Akademia Naukowa

poniedziałek 14.06.2021 do niedziela 27.06.2021

Bystrzakowa Akademia Naukowa

Bystrzakowa Akademia Naukowa to cykl nowatorskich warsztatów prowadzonych w Centrum Edukacyjnym ProfiLingua, których celem jest wspieranie dzieci w zdobywaniu kompetencji przyszłości poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod edukacyjnych.

Jedną z takich metod jest model STEAM, łączący w jednym projekcie 5 różnych dyscyplin: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, angażując uczestników w poszukiwanie rozwiązań problemów na drodze eksperymentowania, działania, tworzenia. To zupełnie nowy model edukacyjny, w którym dziecko staje się aktywnym twórcą, a nie tylko biernym odbiorcą i kreuje swój indywidualny proces uczenia się zgodnie z własnym potencjałem, predyspozycjami i preferencjami. Dzięki takim działaniom:

  • rozwija krytyczne myślenie,
  • uczy się podejmować rozważne ryzyko,
  • akceptuje błąd, jako coś naturalnego na drodze do celu,
  • jest zmotywowane i zaangażowane,
  • dostrzega i akceptuje swoje mocne i słabe strony,
  • wykorzystuje swój potencjał w działaniach indywidualnych i grupowych,
  • rozwija kompetencje społeczne.

Bystrzakowa Akademia Naukowa to wyprawa w kosmos do pełnej niespodzianek i przygód Galaktyki Tajemnic. Przewodnikiem dzieci po przestrzeni międzyplanetarnej jest Pan Bystrzak. szalony naukowiec i pomocnik. Dzieci podczas swojej podróży pomagają mieszkańcom różnych planet w napotykanych przez nich problemach, a czasami same znajdują się w tarapatach i muszą znaleźć rozwiązania różnorodnych bolączek. Oprócz Pana Bystrzaka do grupy dzieci dołącza jego bardzo dobry kumpel Photon- robot edukacyjny, który odpowiednio zaprogramowany przez dzieci okazuje się być niezastąpiony podczas wielu zadań.

Historia tej wyprawy oparta jest na opowiadaniach (dla grupy młodszej – 7-9 lat) lub mailach (dla grupy starszej – 10- 12 lat), które podczas każdego spotkania dzieci otrzymują od Pana Bystrzaka.  To dzięki tej ciągłej komunikacji dowiadują się jakim niespodziankom i próbom zostaną poddane podczas zajęć. Sprawdź nas:

Zapisz się na lekcję próbną!

Podczas warsztatów uczestnicy wykorzystują iPady, rysiki

Bystrzakowa Akademia Naukowa
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie