Było sobie życie. Interaktywna wystawa we Wrocławiu

Magnolia Park, parter mapa

wtorek 30.08.2016 do niedziela 04.09.2016

Było sobie życie wystawa Magnolia Park

Czy energia wytwarzana przez mózg wystarczyłaby do rozświetlenia żarówki? Ile razy w ciągu życia bije serce? Po co nam wątroba, jelito czy nerki? Do niedzieli Magnolia Park zaprasza w niezwykłą podróż w głąb ludzkiego ciała. Na uczestników czekają interaktywne eksponaty, mikroskopy, gry i zabawy. Wstęp wolny.

Wystawa „Było sobie życie”, na którą od 30 sierpnia do 4 września zaprasza Magnolia Park, to możliwość odbycia niezwykłej podróży w głąb ludzkiego ciała. Na rodziny czekają barwne eksponaty (mózgu, serca, tułowia i naturalnej wielkości szkieletu), które w obrazowy
i przyjazny sposób przybliżają anatomię człowieka.

Było sobie życie wystawa

W części laboratoryjnej przygotowano stanowiska wyposażone w mikroskopy. Tam najmłodsi mogą przyjrzeć się kilkudziesięciu preparatom tkanek. Podczas warsztatów odbywa się kurs udzielenia pierwszej pomocy – wykwalifikowany instruktor podpowiada, jak skutecznie wezwać pierwszą pomoc, a także jak w tej sytuacji zadbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Bezpłatnym zajęciom towarzyszą projekcje kultowego serialu „Było sobie życie”, odbywające się w specjalnie przygotowanym na tę okazję namiocie w kształcie ludzkiego mózgu. Dodatkowo najmłodsi mogą uczestniczyć w quizach wiedzy z nagrodami.

Wystawa „Było sobie życie” to idealny sposób na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Interaktywne modele w przyjazny sposób odkrywają tajemnice ludzkiego organizmu i są najlepszym dowodem, że nauka może być fascynująca, ma wiele wspólnego z dobrą zabawą
i zbliża rodziny –
mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Wystawa ,,Było sobie życie” jest prezentowana od 30.08 do 4.09 na parterze, w pobliżu salonu Empik w godzinach 10.00 – 20.00.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także