Buty dla dzieci Attipas na pierwsze kroki

wtorek 06.11.2018 do wtorek 13.11.2018

Buty dla dzieci Attipas na pierwsze kroki

Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, jest to dla każdego rodzica chwila niezwykła. Zaczyna się nowy etap rozwoju malucha, nic więc dziwnego, że tak silnie przeżywamy kolejny krok na drodze do samodzielności naszego dziecka. Naturalnym odruchem jest poczucie konieczności wyposażenia naszego małego wędrowniczka w buciki, dzięki którym chodzenie będzie bezpieczne, a stópki chronione. Ale jak w gąszczu produktów wybrać te najwłaściwsze?

buciki Attipas w paseczki

Maluchy stawiające pierwsze kroki najlepiej robią to bosymi stopami, co daje im możliwość wyczuwania podłoża i swobodnego poruszania palcami u nóg, a to z kolei pozwala im na samodzielne szukanie stabilności. Na tym etapie buty mogą stanowić niepotrzebną barierę między stopami a podłogą, utrudniając zachowanie równowagi. To właśnie goła stopa jest największym przyjacielem pierwszych kroków małego dziecka, a bezpośredni kontakt stopy z podłożem powoduje, że wzmacniają się mięśnie, co wpływa pozytywnie nie tylko na stopę, ale na całą postawę dziecka.

Twoje dziecko musi czuć się pewnie, ale jednocześnie trzeba też pomyśleć o tym, aby zapewnić stopom dziecka ochronę przed zimnymi lub szorstkimi powierzchniami, a także ewentualnymi urazami w przypadku uderzenia stópką o stojące na drodze przedmioty, np. meble. Buciki  muszą być więc miękkie, aby dawać możliwość manewrowania stopą dla większej stabilności, ale muszą też posiadać elementy zapewniające ochronę podeszwy i palców przed urazami. Najlepsze buty to te, które są zarówno lekkie jak i zapewniają stopie wsparcie. Podeszwy butów powinny być elastyczne i antypoślizgowe, aby dziecko mogło swobodnie poruszać paluszkami, stopa mogła się naturalnie zginać, pewnie trzymała się podłoża, ale też potrafiła je dokładnie wyczuć. Dzięki temu małe dziecko może uczyć się prawidłowego wzorca chodu, co ma niebagatelny wpływ na zapobieganie wadom stóp i postawy.

dziewczynki i chłopiec

Takim produktem są buciki Attipas, które zostały stworzone w oparciu o kinetyczne i fizjodynamiczne testy chodzenia małych dzieci. Buty dla dzieci Attipas otrzymują pozytywne rekomendacje od lekarzy pediatrów i fizjoterapeutów. Są niezwykle wytrzymałe, mają antypoślizgową podeszwę i odpowiednio wyprofilowany zapiętek. Zrobione są z najwyższej jakości bezpiecznych, oddychających materiałów (również w wersji dla małych alergików), nadają się do prania w pralce. Ich budowa umożliwia swobodne ruchy palców u stóp, co pozytywnie wpływa na rozwój poznawczy i motoryczny. Są super lekkie i elastyczne, jak w przypadku noszenia skarpet, jednak z elementami chroniącymi małą dziecięcą stópkę przed urazami. Bogata kolorystyka i wzory dają się dopasować do każdego gustu.

Warto przygotować się na tupot małych stóp i pomyśleć o zakupie dobrego obuwia dziecięcego na pierwsze kroki swojego dziecka. Sprawdź, jak na tym ważnym etapie rozwoju dziecka pomoże Ci Attipas.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także