Bulwar[t] Sztuki 2019 – warsztaty i teatr dla rodzin

Zalew Nowohucki i Teatr Łaźnia Nowa mapa

niedziela 25.08.2019

Bulwar[t] Sztuki 2019

W piątek, 5 lipca rozpoczął się cykl kreatywnych warsztatów rodzinnych w ramach wakacyjnej inicjatywy kulturalnej – Bulwar[t]u Sztuki organizowanej przez Teatr Łaźnia Nowa nad Zalewem Nowohuckim. Pierwsze zajęcia poświęcone będą pracy scenograficzno-plastycznej.

W piątkowe popołudnia na Bulwar[t]cie Sztuki przygotowaliśmy mnóstwo aktywności dla całych rodzin: od wspólnej pracy plastyczno-scenograficznej, przez ruch, taniec i zabawy cyrkowe, aż po warsztaty konstruowania i animacji prostych, papierowych lalek teatralnych. Dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie.

Przygodę teatralną rozpoczniemy od wspólnego konstruowania. Czy zdarzyło Wam się kiedyś marzyć o posiadaniu własnego domku na drzewie? Jak mógłby wyglądać i co na pewno chcielibyście w nim umieścić? Na warsztatach spróbujemy stworzyć nasz domek, a może nawet dom, wykorzystując do tego celu tekturowe pudełka, papier i kolorowe folie. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w ramach której wszyscy chętni będą mogli trochę się ubrudzić farbami lub markerami. Warsztaty poprowadzi projektantka, scenografka i graficzka Agnieszka Polańska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy: bulwart@laznianowa.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

Rozkład jazdy kreatywnych warsztatów rodzinnych na całe wakacje:

23.08 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa

30.08 | Cuda z papieru

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza również rodziny z dziećmi na spektakle na Bulwar[t]cie Sztuki nad Zalewem Nowohuckim lub w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa. W wakacje, w wybrane niedziele i środy, proponujemy widzom spotkanie z małymi formami teatralnymi. Zapraszamy na przedstawienia, które nie tylko zabiorą najmłodszych widzów do krainy wyobraźni, ale także pozwolą poznać teatr lalkowy od kuchni.

Teatralny rozkład jazdy dla rodzin:

25.08 NIEDZIELA 14:00 | Robot i motyl (TEATR FIGURKI)

Robot i motyl
Teatr Figurki
Na początku była kartka. Zwykła, biała kartka papieru. Taka, co szeleści przy potrząsaniu, zgina się na wszystkie strony i spada, kiedy wiatr zawieje. Zmięta w kulkę doleci daleko, złożona cztery razy może być statkiem, czapką, peryskopem, robotem. Głównym bohaterem spektaklu jest właśnie biała kartka, bo to z niej wyłaniają się kolejni bohaterowie – Dondon, który potrafi odpowiadać tylko na pytania z karteczki, Motyl Strzałeczka i jego śmiertelny wróg Nietoperz, cała plejada łąkowych skoczków. Spektakl na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitė.
ADAPTACJA I REŻYSERIA: Dagmara Żabska LALKI: Brane Solce i zespół SCENOGRAFIA: Beata Klimkowska MUZYKA: Andrzej Bonarek PRODUKCJA: Marta Hankus OBSADA: Tadeusz Dylawerski / Alla Maslovskaya / Mateusz Wróbel

Więcej informacji: www.bulwarowa.laznianowa.pl

Bulwar[t] Sztuki 2019 – ponad 150 wydarzeń nad Zalewem Nowohuckim
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także