Bulwar[t] Sztuki 2019 – warsztaty i teatr dla rodzin

Zalew Nowohucki i Teatr Łaźnia Nowa mapa

piątek 19.07.2019

Bulwar[t] Sztuki 2019

W piątek, 5 lipca rozpoczął się cykl kreatywnych warsztatów rodzinnych w ramach wakacyjnej inicjatywy kulturalnej – Bulwar[t]u Sztuki organizowanej przez Teatr Łaźnia Nowa nad Zalewem Nowohuckim. Pierwsze zajęcia poświęcone będą pracy scenograficzno-plastycznej.

W piątkowe popołudnia na Bulwar[t]cie Sztuki przygotowaliśmy mnóstwo aktywności dla całych rodzin: od wspólnej pracy plastyczno-scenograficznej, przez ruch, taniec i zabawy cyrkowe, aż po warsztaty konstruowania i animacji prostych, papierowych lalek teatralnych. Dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie.

Przygodę teatralną rozpoczniemy od wspólnego konstruowania. Czy zdarzyło Wam się kiedyś marzyć o posiadaniu własnego domku na drzewie? Jak mógłby wyglądać i co na pewno chcielibyście w nim umieścić? Na warsztatach spróbujemy stworzyć nasz domek, a może nawet dom, wykorzystując do tego celu tekturowe pudełka, papier i kolorowe folie. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w ramach której wszyscy chętni będą mogli trochę się ubrudzić farbami lub markerami. Warsztaty poprowadzi projektantka, scenografka i graficzka Agnieszka Polańska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy: bulwart@laznianowa.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

Rozkład jazdy kreatywnych warsztatów rodzinnych na całe wakacje:

19.07 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa

26.07 | Cuda z papieru

2.08 | GO & DRAW

11.08 | GO & DRAW (uwaga: wyjątkowo w niedzielę o 14:00!)

23.08 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa

30.08 | Cuda z papieru

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza również rodziny z dziećmi na spektakle na Bulwar[t]cie Sztuki nad Zalewem Nowohuckim lub w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa. W wakacje, w wybrane niedziele i środy, proponujemy widzom spotkanie z małymi formami teatralnymi. Zapraszamy na przedstawienia, które nie tylko zabiorą najmłodszych widzów do krainy wyobraźni, ale także pozwolą poznać teatr lalkowy od kuchni.

Teatralny rozkład jazdy dla rodzin:

24.07 ŚRODA 17:30 | KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI (WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI)

7.08 ŚRODA 17:30 | Ali Baba i czterech rozbójników (WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI)

18.08 NIEDZIELA 14:00 | Maleńkie królestwo królewny Aurelki (TEATR FIGURKI)

25.08 NIEDZIELA 14:00 | Robot i motyl (TEATR FIGURKI)

24.07 ŚRODA 17:30
KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI
Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami – Przeogromny Wszechświat – który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym? W spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści wywodzące się z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej.
REŻYSERIA: zespół SCENOGRAFIA: Katarzyna Samosiej OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

7.08 ŚRODA 17:30
Ali Baba i czterech rozbójników
Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
Spektakl aktorsko-lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Samosiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.
REŻYSERIA: zespół SCENOGRAFIA: Katarzyna Samosiej MUZYKA: Artur Dwulit OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

18.08 ŚRODA 14:00
Maleńkie królestwo królewny Aurelki
Teatr Figurki
Aurelka została królewną w pewien marcowy poranek. Najpierw przyszedł list („Droga Aurelko, uprzejmie informujemy, że od dziś jesteś królewną. Rozpakuj swoje królestwo i rządź nim mądrze”), a zaraz po nim paczka. A w niej – najmniejsze królestwo świata. Z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Jedyne, co Aurelka musi teraz zrobić, to wymyślić pierwsze zarządzenie, i już jest prawdziwą królewną! Co to znaczy mądrze rządzić? Co to znaczy mieć swoje królestwo? Czy królewna może wszystko? Spektakl Teatru Figurki powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale gramy go z wielu powodów. Jednym z nich jest potrzeba rozmowy o dzisiejszym patriotyzmie, odpowiedzialności za swoje państwo i trudach podejmowania decyzji.
REŻYSERIA: Dagmara Żabska SCENOGRAFIA: Barbara Iwańska MUZYKA: Aleksandra Denkowicz AUTORKA: Roksana Jędrzejewska-Wróbel OBSADA: Aleksandra Denkowicz, Dominika Kaczmarek

25.08 NIEDZIELA 14:00
Robot i motyl
Teatr Figurki
Na początku była kartka. Zwykła, biała kartka papieru. Taka, co szeleści przy potrząsaniu, zgina się na wszystkie strony i spada, kiedy wiatr zawieje. Zmięta w kulkę doleci daleko, złożona cztery razy może być statkiem, czapką, peryskopem, robotem. Głównym bohaterem spektaklu jest właśnie biała kartka, bo to z niej wyłaniają się kolejni bohaterowie – Dondon, który potrafi odpowiadać tylko na pytania z karteczki, Motyl Strzałeczka i jego śmiertelny wróg Nietoperz, cała plejada łąkowych skoczków. Spektakl na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitė.
ADAPTACJA I REŻYSERIA: Dagmara Żabska LALKI: Brane Solce i zespół SCENOGRAFIA: Beata Klimkowska MUZYKA: Andrzej Bonarek PRODUKCJA: Marta Hankus OBSADA: Tadeusz Dylawerski / Alla Maslovskaya / Mateusz Wróbel

Więcej informacji: www.bulwarowa.laznianowa.pl

Bulwar[t] Sztuki 2019 – ponad 150 wydarzeń nad Zalewem Nowohuckim
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także