Brzdąc w Muzeum Pana Tadeusza. Spotkania odwołane!

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek, Wrocław, mapa

niedziela 15.03.2020

warsztaty dla rodziców z dziećmi w Muzeum Pana Tadeusza - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu 2019

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

Po skończonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas w specjalnej sali przyjaznej najmłodszym.
Zajęcia prowadzi dr Monika Bronowicka, historyk, edukator muzealny, prywatnie mama pięcioletniej Uli, a także autorka bloga podróżniczego Dolny Śląsk dla Uli.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

• 15 marca 2020 (niedziela), godzina 11.30
Powtarzały je dęby dębom, bukom buki
wypełnij formularz zgłoszeniowy
Drzewa w litewskiej puszczy powtarzały sobie opowieść graną przez Wojskiego na rogu. Podczas zajęć sprawdzimy, jak duży potencjał do zabawy ma w sobie ten fragment Pana Tadeusza.

• 18 marca 2020 (środa), godzina 11.30
Brzydkie kaczątko czy szkaradne kaczę? – o słynnej bajce Andersena
cykl: Brzdąc w Ossolineum
wypełnij formularz zgłoszeniowy

W zbiorach Ossolineum najstarszą wersję słynnej baśni Jana Christiana Andersena można poznać sięgając po wydanie jego Bajek i opowiadań z roku 1892. Nie znajdziemy tam jednak znajomego tytułu, ale właśnie Szkaradne kaczę. Będzie nieco historycznie, ale też przyrodniczo, pejzażowo, barwnie i… sensorycznie.
Zajęcia Brzdąc w Ossolineum odbywają się przy ulicy Szewskiej 37 w Auli im. M. Gębarowicza.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook