Brzdąc w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek, Wrocław mapa

niedziela 16.04.2023

warsztaty dla rodziców z dziećmi w Muzeum Pana Tadeusza - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu 2019

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

marzec 2023


„Do kąpieli…Zosiu!”

  • 12 marca 2023 (niedziela), godz. 11.30

  • 15 marca 2023 (środa), godz. 11.30

Higiena w epoce romantycznej obrosła wieloma mitami. Nie mniej jednak, kąpielom i porannym obyczajom uwagę poświęcił Adam Mickiewicz. Czytając fragment “Pana Tadeusza” zastanowimy się wspólnie jak faktycznie wyglądało dbanie o wygląd zewnętrzny w szlacheckim dworze? Zajęcia skończymy szaloną zabawą w Sensoliterze oraz wspólną lekturą książeczki.


kwiecień 2023


Zawód – poeta. Pan Tadeusz …Różewicz.

  • 16 kwietnia 2023 (niedziela), godz. 11.30

  • 19 kwietnia 2023 (środa), godz. 11.30

”Nie jestem reżyserem / jestem emerytem / a nad czym pracuję? / pracuję nad pitem”.

Tadeusz Różewicz, który jest jednym z bohaterów stałej wystawy w Muzeum Pana Tadeusza, często pytany był o różne opinie, proszony o interpretację swoich wierszy lub zapraszany do udzielania wywiadów  na temat najbardziej intymnych dla niego spraw. W jaki sposób opisywał w wierszach swoją pracę? Czy lubił atmosferę sławy, która go otaczała?

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Z najmłodszymi zastanowimy się nad czym pracuje poeta, kominiarz i piekarz.


maj 2023


Jeden dzień w Soplicowie

  • 14 maja 2023 (niedziela), godz. 11.30

  • 17 maja 2023 (środa), godz. 11.30

Bale, polowania, wystawne kolacje…to tylko jeden z obrazów szlacheckiego życia w Polsce. Na zajęciach dowiemy się jak wyglądała służba we dworze i praca nad jego sprawnym funkcjonowaniem, kim była kawiarka i co należało do obowiązków ochmistrzyni?

Na koniec spotkamy się w muzealnej sali zabaw, gdzie konstruujemy papierowy ogród Zosi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook