Brzdąc w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza, Rynek, Wrocław, mapa

niedziela 28.11.2021

warsztaty dla rodziców z dziećmi w Muzeum Pana Tadeusza - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu 2019

Czy można raczkować po muzealnych salach? Czy można pójść z rodzicami na spacer do muzeum? Czy w muzeum można się pobawić? Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z małymi dziećmi (od 0 do 2 lat) na specjalne zajęcia, podczas których dzieci pobawią się w muzealnych salach w otoczeniu muzealnych skarbów, a rodzice będą mogli w towarzystwie brzdąców pooglądać eksponaty i posłuchać opowieści o nich.

Zajęcia Brzdąc w muzeum organizowane są w ramach akcji #muzealniaki, która za cel stawia sobie pokazanie, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dzieci w każdym wieku.
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na dany miesiąc przyjmujemy poprzez formularze zgłoszeniowe, które są dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Listopad 2021


Brzdąc na tropie kolorów: co jest białe i czerwone?

  • 17 listopada 2021 (środa), godz. 11:30

  • 28 listopada 2021 (niedziela), godz. 11:30

Okolice Narodowego Święta Niepodległości to świetna okazja do tego, aby wraz z rodzicami posłuchać opowieści o muzealnych skarbach. W trakcie naszego spotkania Brzdące pomogą nam odnaleźć ukryte na ekspozycji patriotyczne pamiątki, a później wspólnie odkryjemy, ile zabawy można wykrzesać, mając do dyspozycji tylko dwa kolory!

prowadzenie:
Agnieszka Hajduk-Undro – od dwóch lat związana z Muzeum Pana Tadeusza, obecnie pracuje w Dziale Edukacji, gdzie zajmuje się m.in. przygotowywaniem oferty edukacyjnej dla przedszkoli i młodszych uczniów, prowadzeniem warsztatów oraz lekcji muzealnych, również w formie online. Współtworzyła i współprowadziła takie zajęcia jak „Wakacyjna podróż w czasie”, „Ferie online”, „Na tropie soplicowskiej przyrody” czy „Wakacyjne Muzeum Pod Złotym Słońcem”.

Brzdąc w zimowej krainie

  • 12 grudnia 2021 (niedziela), godz. 11.30

  • 15 grudnia 2021 (środa), godz. 11.30

Grudzień za oknem, a na wystawie w Muzeum Pana Tadeusza zapanowała zimowa atmosfera. Nadeszła chwila, w której warto posłuchać muzealnych opowieści o czasach, kiedy śniegu było pod dostatkiem,  długie wieczory sprzyjały rozmowom, grom, wspólnemu czytaniu czy muzykowaniu. Zapraszamy do zimowego świata zaklętego w muzeum! Znajdzie się coś zarówno dla dużych, jak i małych.

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

prowadzenie:
Agnieszka Hajduk-UndroNatalia Cygan

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook