Brzdąc na Zamku: Mali naukowcy – Oczyszczalnie wody i krwi

Centrum Kultury Zamek, plac Świętojański, Wrocław mapa

sobota 17.12.2016

7 zł

Kolejna seria zajęć z cyklu Brzdąc na Zamku przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 8 lat i poświęcona będzie nauce i eksperymentom. Spotkamy się czterokrotnie, raz na miesiąc, od września do grudnia.

Brzdąc na Zamku
Mali naukowcy
„Oczyszczalnie wody i krwi”
17 grudnia 2016 (sobota)
godz. 11:00, 12:30, 14:30, 16:00 *

Kolejna seria zajęć z cyklu Brzdąc na Zamku przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 8 lat i poświęcona będzie nauce i eksperymentom. Spotkamy się czterokrotnie raz na miesiąc od września do grudnia. Dla wygody uczestników zajęcia prowadzone są w grupach liczących maksymalnie 35 osób.

 *jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża ilość chętnych nie odbędzie się spotkanie o godzinie 16:00

OCZYSZCZALNIE WODY I KRWI
Pytanie: Jak oczyścić wodę z zanieczyszczeń? Jak działają nerki?
Cel szczegółowy: Uczestnicy dowiedzą czym jest adsorpcja, jak działa aktywny węgiel, oraz w jaki sposób wykonać samodzielnie oczyszczalnie wody.
Pojęcia do przedstawienia: adsorpcja, oczyszczalnia wody, aktywny węgiel, filtracja, układ wydalniczy, nerki.
Eksperymenty: filtr zapachów, filtr wody, model nerek.

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Sowińska i Małgorzata Krawiec z Fundacji Omniveda. Jednym z programów Fundacji są Koła naukowe WIEDZA NAS BAWI realizowane w ponad 30 wrocławskich szkołach podstawowych, a także w przedszkolach. Obecnie w kołach naukowych uczestniczy blisko 700 dzieci z całego Wrocławia. Program warsztatów przygotowany jest z myślą o najmłodszych dzieciach i jest dostosowany do ich wieku i potrzeb. W trakcie zajęć wszystkie dzieci na krótki czas stają się małymi naukowcami.

PROWADZĄCE:

Aleksandra Sowińska – jedna z naszych najbardziej zaangażowanych lektorek. Ola jest absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie w trakcie studiów angażowała się w działalność samorządu studenckiego oraz koła naukowego „Ines”. Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, w swej pracy magisterskiej zajmuje się problemem manipulacji w reklamach dla dzieci. Posiada bogate doświadczenie w organizacji i kierowaniu wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Od 16 roku życia związana z ZHP. Prywatnie miłośniczka gór.

Małgorzata Krawiec – absolwentka Gospodarki Przestrzennej oraz Geodezji i Kartografii na Politechnice Wrocławskiej. W 2009 roku ukończyła kurs na wychowawcę kolonijnego, co pozwoliło jej na podjęcie pracy podczas obozów, kolonii i półkolonii, w ramach ferii i wakacji. Jako członkini zarządów Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej oraz Koła Naukowo-Badawczego GIS wielokrotnie była organizatorką wydarzeń dla dzieci, takich jak wyjazdowe warsztaty urbanistyczne, miejskie gry terenowe czy zabawy i konkurencje z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Prywatnie wielka miłośniczka rowerowego Wrocławia (na temat tego środka komunikacji pisała nawet swoją pracę magisterską).

BILETY:

• Zakup biletów przez stronę StrefaZajec.pl

• Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych

• Wstęp: 7 zł

• Czas trwania: 60 minut

• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 do 8 lat

 

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:

https://www.strefazajec.pl/company/CK-Zamek-id675.html

Następnie zapisać się na wybrane zajęcia (klikając Centrum Kultury ZAMEK, wyświetlą się wszystkie zajęcia oferowane przez nasze Centrum, należy wybrać Brzdąc na Zamku. Zgłoszenie musi zostać opłacone przez system PayU lub gotówką w kasie CK Zamek.

Dopiero opłacone zgłoszenie gwarantuje miejsce na zajęciach.

 

Przypominamy, że bilet kosztuje 7 zł. Kupują go zarówno rodzicie jak i dzieci.
Nie ma możliwości zwrotu opłaty w przypadku nie przybycia na zajęcia.


Osoby, które chcą skorzystać ze zniżki UrbanCard proszone są o zapłacenie gotówką w kasie Zamku.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:naukowewarsztaty