Bromba i Inni – spektakl w słuchawkach

Teatr Lalek Guliwer mapa

piątek 14.06.2019

Bromba i Inni - spektakl w słuchawkach

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na wyjątkowy spektakl „Bromba i Inni”, który zostanie przygotowany specjalnie z uwzględnieniem możliwości, jakie stwarza usytuowanie widza w środku akcji, czyli użycia techniki nagrań binauralnych.

„Bromba i Inni” to pomysł na zrobienie słuchowiska performatywnego. Słuchowisko odbywać się będzie „na żywo” przy użyciu techniki nagrań binauralnych.

Dzięki tej technice i odbiorowi dzieła przez słuchawki (każda osoba na widowni otrzyma słuchawki) widz/słuchacz będzie mógł znaleźć się w środku akcji, jakby wkroczył do świata wydarzeń i znajdował się obok pomiędzy postaciami, jakby był niemym bohaterem świata przedstawionego. Sfera wizualna przedsięwzięcia będzie dodatkową atrakcją (opracowanie scenograficzne), ale nie warunkiem koniecznym do uczestnictwa w odbiorze dzieła, dlatego „Bromba i Inni” jest projektem przyjaznym osobom niewidomym i słabowidzącym.

Dziwność – co to takiego? Czy dziwność gryzie ostrymi zębami i drapie pazurami? A może jest cichutka, płochliwa, nieśmiała i chowa się za firaną, albo w szafie? Czy jest wysoka, czy niska? A może dziwność jest mężczyzną? Czy ma kolor skóry? A może w ogóle nie ma skóry? I kto w ogóle jest dziwny? A przede wszystkim, czy dziwność można zmierzyć? Bardzo dużo trudnych pytań…, a to wszystko w towarzystwie stworzeń z książki Macieja Wojtyszki pt. „Bromba i Inni”.

Przedstawienie „Bromba i Inni” także jest trochę dziwne, bo to jest przedstawienie do słuchania. Za pomocą pewnego wynalazku, być może uda się usłyszeć światy, o których na co dzień nawet nie wiemy, że istnieją. Bo się wstydzą, albo trochę boją pokazać, albo bo są tak malutkie, że ich nie widać. Z pomocą techniki nagrań binauralnych, skonstruowaliśmy specjalne uszy, które dzięki swojej wrażliwości pomogą usłyszeć to, co normalnie jest niesłyszalne.
Po spektaklu zapraszamy na 15- minutowe spotkanie sensoryczne!

Wiek: od lat 6
Czas trwania: ok. 40 minut bez przerwy + 15 minut spotkanie sensoryczne
Premiera: 14 czerwca 2019
Autor: Maciej Wojtyszko
Adaptacja i reżyseria: Julia Szmyt
Reżyseria dźwięku: Marcin Lenarczyk
Scenografia: Joanna Załęska
Muzyka: Bartek Tyciński

Partnerem spektaklu jest Fundacja Kultury Bez Barier.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalek Guliwer w Warszawie spektakle dla dzieci

Teatr Lalek GULIWER

 

 

Teatr "Guliwer" wystawia starannie wybraną literaturę dla dzieci, klasyczne sztuki lalkowe, adaptacje poczytnych powieści, wielką literaturę dla młodzieży. Wystawiając ten repertuar, stosujemy różne gatunki teatru lalek i rozmaite sposoby animacji. Coraz częściej też pokazują się …

Więcej

Adres:

ul. Różana 16, Warszawa

Kontakt:

22 845 16 76/77
info@teatrguliwer.waw.pl
http://www.teatrguliwer.waw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także