Brazylijski Piknik

Park Julianowski im. A. Mickiewicza mapa

sobota 09.07.2016

bezpłatne

Brazylijski piknik w Parku Julianowskim

Łódź jak Rio De Janeiro – zapraszamy na drugą edycję Brazylijskiego Pikniku! Nie trzeba wyjeżdżać na wakacje za ocean, by w sercu Łodzi poczuć nieco egzotyki.

Zapraszamy na pikniki z capoeirą. Imprezę organizuje Zielona Łódź wraz z pasjonatami brazylijskiej kultury i sportu.

W  sobotę samo południe, na polanie przy amfiteatrze w Parku Julianowskim rozpocznie się Brazylijski Piknik. To świetna okazja, by w czasie Igrzysk Olimpijskich w Brazylii poznać lepiej kulturę i narodowe sporty tego pięknego, egzotycznego kraju. Piknik będzie utrzymany w tematyce sportowo-muzycznej. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w treningach brazylijskich sztuk walki: capoeiry i ju-jitsu.

Capoeira to połączenie walki, akrobatyki, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach. Brazylijskie jiu jitsu (BJJ) to młoda sztuka i sport walki wywodzący się bezpośrednio z judo. W starciu zawodnik BJJ dąży do obalenia przeciwnika, skontrolowania go i zmuszenia do poddania pojedynku za pomocą dźwigni na stawy i duszeń. Znaczną wagę przykłada się do walki „w parterze” gdzie łatwiej zniwelować przewagę fizyczną oponenta. BJJ jest sportem ogólnorozwojowym i bardzo technicznym, a zarazem stale się rozwijającym. Nad przebiegiem zajęć czuwać będą organizatorzy Octopus Cup – jednych z największych w Polsce, odbywających się w Łodzi zawodów brazylijskiego jiu jitsu.

W muzyczną podróż w rytmach karnawału z Rio De Janeiro zabierze uczestników pikniku Escola Popular. To polska filia międzynarodowego zespołu grającego oryginalną sambę brazylijską. Zespół pokaże, że nawet w Łodzi można nauczyć się gry na tradycyjnych, brazylijskich bębnach. A skoro mowa o sambie, to na Brazylijskim Pikniku pojawią się też piękne tancerki samby z grupy Samba Extrema – pierwszego łódzkiego zespołu tanecznego powstałego z miłości do samby i kultury brazylijskiej. Grupa Samba Extrema specjalizuje się przede wszystkim w tańcach brazylijskich – to jest: samba axe, reggae, carnival, batucada, swingueira, samba de roda, funk carioca, Carmen Miranda Show a także w innych stylach : bachata, salsa i kizomba. O oprawę muzyczną zadba również DJ Late, specjalizujący się w miksowaniu brazylijsko-latynoskich dźwięków.

W jakim języku mówi się w Brazylii? Wcale nie po hiszpańsku! Na lekcję urzędowego języka Brazylii – portugalskiego, zaprasza Capoeira po polsku / Capoeira em polonês. A gdy po tym aktywnym wypoczynku, poczujecie, że czas na wzmocnienie, koniecznie zajrzyjcie do ParkCafé, czyli kultowej kawiarni na kółkach, która z okazji pikniku przygotuje coś specjalnego… Piknik potrwa od godz. 12..00 do 17.00.

 

Harmonogram pikniku:
12.00 pokaz capoeira
12.15 warsztaty capoeiry dla początkujących
13.00 pokaz brazylijskiego ju jitsu
13.15 trening brazylijskiego ju jitsu dla początkujących
14.00 pokaz batucady
14.15 warsztat batucady (zapisy w prywatnej wiadomości limit miejsc)
15.00 lekcja portugalskiego szkoły Capoeira po polsku / Capoeira em polonês.
15.30 pokaz samby
15.45 otwarta lekcja samby
16.30 dj set
17.00 zakończenie

Źródło: zielonalodz.info

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także