Bliskość jest ważna – seans filmów krótkometrażowych

CK ZAMEK / Kino Pałacowe mapa

piątek 02.06.2023 do sobota 03.06.2023

17

Bliskość jest ważna - seans filmów krótkometrażowych

Bliskość jest ważna to seans filmów krótkometrażowych w całości zaplanowany przez dzieci. Podczas zimowych ferii w ciągu trzech dni intensywnej pracy młodzi selekcjonerzy i selekcjonerki ustalili wspólne kryteria i zadecydowali, które z filmów zostaną zaprezentowane podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka.

Dziś możemy zobaczyć ich selekcję! Przed nami filmy z różnych stron świata, które w baśniowej lub realistycznej konwencji mierzą się z tematem relacji. Poruszają wątki dotyczące tworzenia i pielęgnowania ważnych dla dzieci i nastolatków związków międzyludzkich: z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i rówieśnikami.

Jak poradzić sobie z surowymi rodzicami, którzy nie zwracają uwagi na nasze potrzeby? Co zrobić, gdy wydaje nam się, że nasza babcia jest najnudniejsza na świecie? Jak naprawić relację z siostrą, która nagle się popsuła? Co zrobić, jeśli doświadczamy przemocy? Czy można myśleć tylko o sobie, nie zwracając uwagi na innych ludzi?

Zapraszamy na pokaz filmów wybranych przez młodych widzów i widzki!

Królowa lisów, reż Marina Rosset, Szwajcaria 2022, 9’

Była sobie raz królowa i była najsmutniejszym z lisów. Towarzysze, widząc jej smutek, postanowili odszukać w śmietnikach wszystkie niewysłane listy miłosne ludzi. Królowa jednak nie zadowala się tym pomysłem – dlaczego nikt nie napisał miłosnego listu do niej? Lisy ściągają miejscową dziewczynę, żeby naprawiła błąd. Ona jednak ze zdziwieniem odkrywa, że jeden ze skradzionych listów jest adresowany do niej samej… Czy królowa nauczy się, że sposobem na szczęście jest obdarowywanie nim innych?

Najnudniejsza babcia na świecie, reż. Damaris Zielke, Niemcy 2022, 7’

Greta sądzi, że ma najnudniejszą babcię na świecie. Wpada na pomysł zabawy w jej pogrzeb. Dzięki temu obie stają wobec pytań, których wcześniej sobie nie zadawały. Bo co zostaje, gdy trzeba odejść?

Black Peider, reż. Jukka Vidgren, Finlandia 2021, 11’

Historia chłopca, który wzywa swojego wewnętrznego superbohatera, aby zwyciężyć ze swoim ojcem i dziadkiem.

Futro, reż. Madeleine Homan, Holandia 2022, 5’

Dziewczyna zmaga się z tym, że jej siostra zmieniła się w istotę porośniętą futrem. Wyrosło na niej jak mech, a teraz rośnie między nimi. Bohaterka próbuje pozbyć się futra, ale nic nie działa, nawet najlepsze sposoby. Tego dnia dziewczyna dowiaduje się, że nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje.

Gazowa wróżka, reż Erich Rettstadt, Tajwan, USA 2021, 10’

Magiczna wróżka dostarcza gaz w zupełnie inny od powszechnego na Tajwanie sposób. Pojawia się na szpilkach i z konkretną porcją brokatu. Jej przybycie zmienia życie Jojo, samotnego 10-latka, który marzy o tańcu. Odrzucony przez kolegów z klasy i niezrozumiany przez surową, samotną matkę, Jojo, pod wpływem magicznej wróżki odkrywa swoje prawdziwe ja.

wiek: od 10 lat
czas trwania: 45 minut

Twórcy i twórczynie programu: Szymon Alexiewicz, Lidia Chmielewska, Oliver Mendoza, Marta Sobek, Tomasz Rynka, Celina i Ewa Kabat, Kornelia i Kornelia Kokocińska-Małolepszy, Michał Ryszard Strybe, Mila Roszczyk, Jagoda Urban, Ryszard Śmigielski, Piotr Krokowicz pod opieką merytoryczną Joanny Żygowskiej, Agaty Felikszewskiej Igiel, Eweliny Chatłas i Marty Jodko.

Wydarzenie odbędzie się w Kinie Pałacowym CK ZAMEK (ul. Św. Marcin 80/82).
BILETY – cennik:
17 zł – dla jednej osoby
15 zł/szt. – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna, opiekunki grupy (jeden na 15 os.) oraz dla osoby asystentującej osobę z niepełnosprawnością
Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu – udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem w kasie CK ZAMEK tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:film