Błękitny Patrol i panda w Starym Browarze

namiot Domów Hybrydowych w parku Starego Browaru mapa

niedziela 28.08.2016

wolny

Blekitny Patrol i panda w Starym Browarze

Kochające przyrodę dzieci i dorośli będą mieli nie lada okazję do poszerzenia swojej wiedzy m.in. na temat gatunków zagrożonych w niedzielę, 28 sierpnia, w czasie wizyty Błękitnego Patrolu WWF w Starym Browarze. Nie zabraknie ciekawych opowieści, zabaw oraz konkursów z nagrodami, a najmłodszych zabawiać będzie wielka panda.

Błękitny Patrol to powołany w 2010 roku przez WWF (jedną z najstarszych i największych na świecie organizacji ekologicznych) zespół wolontariuszy, których głównym celem jest monitorowanie polskich wybrzeży w celu ochrony fok, morświnów i siedlisk ptaków morskich. Oprócz tego prowadzi on wiele warsztatów i szkoleń poszerzających wiedzę na temat środowiska naturalnego i jego ochrony.

WWF (World Wide Found for Nature, dawniej World Wildlife Fund) to międzynarodowa, proekologiczna organizacja pozarządowa powstała w 1961 r. Jej misją jest powstrzymywanie niszczenia środowiska naturalnego przez człowieka. Aktywne działania, wspierane przez miliony nieobojętnych na postępującą degradację natury ludzi na świecie oraz wiele znanych osób, doprowadziły do wielu pozytywnych zmian także w Polsce, przyczyniając się m.in. do wzrostu populacji takich zagrożonych gatunków jak wilk, ryś, foki czy morświny.

Błękity Patrol przybędzie do Starego Browaru na zaproszenie Domów Hybrydowych, mecenasa akcji „Lato w mieście by Stary Browar”, współpracujących na co dzień i realizujących projekty proekologiczne z WWF Polska. W ramach tegorocznego „Lata w mieście…” tematyka zwierząt pojawia się w wielu odsłonach. Zwierzaki znalazły się w tytule każdego filmu prezentowanego w ramach „Kina na Dziedzińcu Sztuki”, a także na letnich grafikach informacyjnych, przygotowanych przez studio UVMW i cenioną graficzkę Joannę Fiedler.

Program wizyty Błękitnego Patrolu w Starym Browarze:

10:00 – 17:00 – konkursy wiedzy o ssakach, ptakach i rybach oraz zabawy z pandą. Do wygrania wiele nagród od Domów Hybrydowych, Błękitnego Patrolu i WWF.
11:00 – 12:00 – pogadanka o morświnach
12:00 – 14:00 – konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci
14:00 – 15:00 – pogadanka o fokach

niedziela, 28 sierpnia, godz. 10:00-17:00, namiot Domów Hybrydowych w parku Starego Browaru, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wstęp wolny

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także