Biuro detektywistyczne Lassego i Mai w kinach

📅 sobota 05.11.2016 do wtorek 22.11.2016
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stell Nostra – bohaterowie znani z książek Martina Widmarka i Heleny Willis – wreszcie na dużym ekranie!  Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki młodych detektywów na tropie tajemnicy  diamentu z fantastycznym polskim dubbingiem.

Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu konflikt – detektywi będą pracować w trudnych warunkach!
W małym, cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (w wersji polskiej – Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina  Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje  biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra  jest  laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) laureatem nagrody publiczności na Festiwalu Kino Dzieci 2016. Honorowy patronat nad polską premierą filmu objęła Ambasada Szwecji.

Zobaczcie zwiastun filmu:

Film zagości na ekranach polskich kin  już 11 listopada w ramach najnowszego projektu  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Kino Dzieci Prezentuje”

„Kino Dzieci Prezentuje” to nowa marka dystrybucyjna, wprowadzająca do kin w Polsce filmy dla młodych widzów – zarówno animacje, jak i wciąż mało obecne na polskich ekranach kino aktorskie. Są to mądre, ciekawe filmy przygodowe, często oparte na bestsellerowych książkach znanych już polskim czytelnikom.

„Kino Dzieci Prezentuje” wyróżniają obrazy dobrane do wieku i wrażliwości widzów oraz poruszające tematy bliskie dzieciom.

www.kinodzieci.pl

Dystrybucja i promocja filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.Stella Nostra na zlecenie Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  Agencja PiRANIA