Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra od 11 listopada w Multikinie!

Multikino

piątek 11.11.2016 do niedziela 20.11.2016

Już od 11 listopada podczas weekendowych Poranków w Multikinie wyjątkowa propozycja dla młodych widzów.  Filmowa wersja kultowej szwedzkiej serii książek,  „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji adaptacja przygód dwójki młodych detektywów na tropie tajemnicy diamentu z fantastycznym polskim dubbingiem.

W polskiej wersji językowej  w rolach szefowych mafii usłyszymy Agnieszkę Dygant
i Małgorzatę Kożuchowską
.

W małym cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant)
i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje) wydawana w Polsce przez poznańskie „Zakamarki”. Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”  jest  laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) i filmem konkursowym na Festiwalu Kino Dzieci. Honorowy patronat nad polską premierą filmu objęła Ambasada Szwecji. Film zagości na ekranach polskich kin w ramach najnowszego projektu  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Kino Dzieci Prezentuje”.

Weekendowe Poranki z Lassem i Mają odbędą się 11 listopada oraz w każdy weekend od 12 listopada do 4 grudnia w godz. 10:15 i 12:00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51 (poza 4 grudnia, gdy Poranki się nie odbędą), Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy (poza
4 grudnia, gdy Poranki się nie odbędą), Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

Pokazy dla szkół: prosimy o uzgodnienie najbardziej dogodnej dla Państwa daty
i godziny pokazu ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w Państwa kinie. Kontakty dostępne na stronie
https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe. Ceny biletów na pokazy dla szkół zgodne z cennikiem biletów Akademii Filmowej Multikino dla określonych lokalizacji.

Multishop – w kasach wybranych kin zapraszamy do kupna książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” w okazyjnej cenie 19,90 zł.

multikino logo płaskie

Multikino

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Multikino jest operatorem 33 kin w 27 miastach Polski …

Multikino Bydgoszcz; Multikino Czechowice-Dziedzice ; Multikino Elbląg Ogrody; Multikino Gdańsk; Multikino Gdynia; Multikino Jaworzno; Multikino Katowice; Multikino Kielce; Multikino Koszalin; Multikino Kraków; Multikino Lublin ; Multikino Olsztyn; Multikino Poznań 51; Multikino Poznań Malta; Multikino Poznań Stary Browar; Multikino Radom; Multikino Rumia; Multikino Rybnik ; Multikino Rzeszów ; Multikino Słupsk; Multikino Sopot; Multikino Szczecin ; Multikino Tychy; Multikino Warszawa Targówek; Multikino Warszawa Ursynów; Multikino Warszawa Wola; Multikino Warszawa Złote Tarasy; Multikino Włocławek; Multikino Wrocław Arkady; Multikino Wrocław Pasaż; Multikino Zabrze; Multikino Zgorzelec; Silver Screen Łódź;