Bitwa Morska –inscenizacja plenerowa w Twierdzy Wisłoujście

Starowiślana, Nowy Port, Gdańsk mapa

sobota 13.08.2016

bitwa morska piknik historyczny

13 sierpnia 2016 r. o godzinie 21:30 Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przedstawi kolejną odsłonę „Bitwy Morskiej”. Wydarzenie będzie miało atrakcyjną oprawę – o historii tego wyjątkowego miejsca mają opowiedzieć lasery, pirotechnika, muzyka, mapping 3D oraz „Czarna Perła”, która odegra rolę galeonu „Żółty Lew”. Widownia będzie zlokalizowana przy ulicy Starowiślnej w dzielnicy Nowy Port.

„Wszystkie elementy tej wyjątkowej narracji były dopracowywane przez ostatnie 2 lata. Nigdy na taką skalę w Polsce nie użyto narzędzi multimedialnych jak podczas „Bitwy”. Nigdy też nie były one ze sobą w pełni zsynchronizowane. U nas będzie inaczej – wszystko jest dopracowane do każdej sekundy, po to by efekt cieszył Państwa oko. Poza stroną techniczną nasza opowieść ma na celu zapoznanie uczestników widowiska z wyjątkowym dla dziejów Gdańska, a ciągle nieco zapomnianym, obiektem – naszym oddziałem Twierdzą Wisłoujście. Narratorem będzie wyjątkowa dla dziejów Twierdzy i dla dziejów Polski postać – Hans Kizero – związany z Twierdzą poprzez ofiarę swojego życia złożoną w służbie króla polskiego Zygmunta III Wazy. O dziejach Twierdzy – jako duch – wie najwięcej. Warto wysłuchać co ma nam do powiedzenia i zobaczyć jakie atrakcje dla nas przygotował.” – mówi Michał Pietrzak, kierownik Działu Marketingu MHMG.

Ciężar dojazdu do Nowego Portu w sobotę zapewnią linie tramwajowe 5 (z Oliwy) oraz 10 (ze Stogów oraz z Centrum). Rowerzyści dotrą na ulicę Starowiślną bez większych przeszkód. Widzowie zmotoryzowani są w nieco mniej komfortowej sytuacji. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaleca skorzystanie z parkingu Stadionu Energa przy ulicy Pokoleń Lechii – jedynego dostępnego w tym terminie. Stąd ku widowni trzeba będzie pokonać pieszo 3 km, albo udać się komunikacją miejską. Schemat komunikacyjny prezentuje poniższa mapa.

„Tych z Państwa, którzy jeszcze nie są przekonani zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej pod artykułem o „Bitwie Morskiej”. Umieściliśmy tam film, który da wszystkim niezdecydowanym pojęcie czego doświadczą podczas 40 minut spektaklu. My mieliśmy już to szczęście podczas przeprowadzonych uprzednio prób. Te dwa lata żmudnych przygotowań dedykujemy wszystkim naszym widzom i sympatykom. Wysadzimy dla Was w powietrze cały okręt. Na koniec będą efektowne fajerwerki.” – zachęca Michał Pietrzak.

Narracja przewidziana jest na 40 minut. Udział w widowisku jest bezpłatny. Tego samego dnia o godz. 22:00 na Wartowni nr 1 odbędzie kolejny seans filmowy, na którym zostanie zaprezentowany film „Hubal”. Więcej szczegółów dotyczących Bitwy Morskiej znajduje się na www.mhmg.pl oraz facebookowym profilu Muzeum @muzeumhistorycznegdansk.

Informacje o Twierdzy Wisłoujście: http://mhmg.pl/oddzial/7/twierdza-wisloujscie

Informacje o Bitwie Morskiej i film: http://mhmg.pl/pl/wydarzenie/831/bitwa-morska-tajemnice-twierdzy-wisloujscie

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Twierdza Wisłoujście - oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Uwaga! Oddział czynny sezonowo.  Twierdza Wisłoujście to niezwykły zabytek sztuki fortyfikacyjnej. Jej nazwa wywodzi się z czasów, gdy ujście Wisły znajdowało się bezpośrednio na północ od Twierdzy. Miejsce to stanowiło ważny z punktu widzenia strategicznego teren, …

Więcej

Adres:

Gdańsk, ul. Stara Twierdza 1


Kontakt:

58 76 79 164
twierdza.wisloujscie@mhmg.pl
http://www.mhmg.pl/index.php?oddzial=7

Bitwa Morska –inscenizacja plenerowa w Twierdzy Wisłoujście