Królik i Misia

BioBazar w Gdańsku już od 12 grudnia!

📅 wtorek 08.12.2015 do poniedziałek 14.12.2015
BioBazar w Gdańsku już od 12 grudnia!

Dla osób mieszkających z dala od wsi, a często nawet ogródka, certyfikat żywności ekologicznej jest jedyną gwarancją, że warzywa, owoce, czy też mięso i chleb powstawało w warunkach najbardziej zbliżonych do czasów sprzed ery pestycydów i genetycznej modyfikacji.

Na BioBazarze 80% produktów posiada certyfikat, pozostałe 20% certyfikacji nie podlega, jak woda, sól czy leśne grzyby lub jest w jej trakcie.

Sprawa staje się bardzo istotna zwłaszcza, gdy mówimy o żywieniu dzieci, które nie powinny być narażane na jedzenie warzyw z dużą zawartością pestycydów, mięsa zwierząt faszerowanych antybiotykami oraz słodyczy ze sztucznymi dodatkami, a niestety konwencjonalna produkcja żywności często tym skutkuje.

BioBazar jest najstarszą inicjatywą, dzięki której można kupić ekologiczne produkty bezpośrednio od producenta, czyli rolnika lub hodowcy, serowara lub piekarza.

Powstał 5 lat temu na terenie dawnej Fabryki Norblina w Warszawie. Po trzech latach działania w stolicy otwarto kolejny BioBazar w Katowicach, również na terenie byłego zakładu przemysłowego, Huty Baildon.

Teraz czas na Gdańsk! Zapraszamy 12 grudnia i potem w każdą sobotę od 8.00 do 16.00 na BIOBAZAR Młode Miasto czyli na teren dawnej stoczni ul.Doki 1, wjazd od ul. Popiełuszki (tylko przed świętami BioBazar będzie czynny wyjątkowo w środę). Na miejscu będzie czekać będzie na kupujących około 40 wystawców.

Można tu nabyć ekologiczne warzywa i owoce, ale także certyfikowane mięso, sery, chleb. Oprócz dobrze znanych warzyw można tu znaleźć także owoce i warzywa sprowadzane z innych stref klimatycznych, ekologiczne cytryny, pomarańcze, banany i oliwki.

Dziś BioBazar w Warszawie odwiedza prawie 3000 osób w soboty, około 1500 w środę i kilkaset w piątek po pracy, który uruchomiono dopiero kilka miesięcy temu. W Katowicach to 1000 osób w każdą sobotę. Mamy nadzieję, że doceni nas także Trójmiasto.

Na BioBazarze oprócz samych zakupów są dodatkowe atrakcje, jak warsztaty kulinarne dla dzieci, latem powstają ogródki, by przyjemnie odpoczywało się po zakupach lub w przerwie.

Poza tym można tu zawsze coś przekąsić, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, lub w zbiórce elektrośmieci, napić się ekologicznej kawy i porozmawiać o ekologicznej uprawie.

Postindustralna lokalizacja to drugi poza certyfikacją ekologiczną charakterystyczny element BioBazaru, który przykłada ogromną wagę do edukacji i upowszechniania ekologicznej żywności, ekologicznego rolnictwa i stylu życia.

Warto obserwować FunPage BioBazar Gdańsk, gdzie zawsze można znaleźć aktualne informacje, a także odwiedzić www.biobazar.com.pl i dowiedzieć się więcej o naszych wystawcach. W Internecie zapraszamy do śledzenia informacji już teraz, a na miejsce 12 grudnia!