Bilet do Europy, czyli z książką na walizkach po raz trzynasty!

Centrum Kultury w Siechnicach mapa

sobota 11.06.2016

Bilet do Europy - Wrocław

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” odbywać się będzie pod hasłem „Bilet do Europy”. Nie bez powodu. Przecież stolica Dolnego Śląska jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury!

11 czerwca odbędzie się Wielki Finał tej imprezy w Siechnicach. Dolnośląska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Siechnicach zapraszają na niego wszystkich, którzy lubią książki i zabawę. W Siechnicach będą obecni pisarze: Paweł Beręsewicz, Barbara Gawryluk, Agnieszka Frączek, Katarzyna Ryrych, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła (pisarz i ilustrator), Andrzej Żak, ilustratorka Joanna Zagner-Kołat i tłumaczka Krystyna Szulczyńska. Wielki Finał rozpocznie się o godzinie 11.00 pochodem czytelników, który wyruszy spod siechnickiego Ratusza. Pochód dotrze do miejsca, gdzie zaplanowano imprezę plenerową, podczas której będzie można zobaczyć pisarzy, kupić książkę z autografem, obejrzeć ciekawe występy. Czy ten finał, organizowany przez Centrum Kultury w Siechnicach będzie na miarę europejską? Warto sprawdzić!

A trochę wcześniej, bo od 9 do 11 czerwca wymienieni wyżej twórcy będą jeździć po Dolnym Śląsku i spotykać się z młodymi czytelnikami. Odwiedzą 51 miejscowości. Pisarze będą przekonywać swoich młodych czytelników, że Europejczycy mają wspólne korzenie w historii, kulturze i dziedzictwie. Wielu spośród nich to badacze języków europejskich, zajmujący się także tłumaczeniami literatury na język polski. Spróbują pokazać dzieciom i młodzieży, że również dzięki literaturze można poznawać inne kraje.

Od kilku lat imprezie towarzyszy wydawana przez organizatorów gazetka zatytułowana „Walizka”. W czasie imprezy każdy będzie mógł ją dostać za darmo.

Przyjedźcie na Wielki Finał do Siechnic! Serdecznie zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dolnosląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Dolnośląska Biblioteka Publiczna

DZIAŁ PRACY Z DZIEĆMI

poniedziałek - piątek 11.00-18.00

środa nieczynne

każda sobota 11.00-15.00

 

ZAPIS

(parter; tel. 071-33-52-209, zapis@wbp.wroc.pl)

poniedziałek - piątek   10.00 - 18.30

środa  nieczynne

każda sobota 10.00 - 14.30

 

WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA

(piętro I, pokój 14; tel. 071-33-52-214, wypozyczalnia@wbp.wroc.pl)

poniedziałek - piątek 11.00-19.00

środa nieczynne

każda sobota 11.00-15.00

 

CZYTELNIA  NAUKOWA …

Więcej

Adres:

Rynek 58
50-065 WrocławKontakt:

(071) 33-52-200
wbp@wbp.wroc.pl
http://www.wbp.wroc.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także