Biblioteka pod chmurką, Chorzów

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka, Chorzów mapa

poniedziałek 08.08.2016 do piątek 26.08.2016

plakat biblioteka pod chmurką Chorzów

Nie każdy wie, że w ogrodzie SDK jest ławeczka, obok ławeczki półeczka, na półeczce… książeczka. Dzieci i rodziców zapraszamy do przeglądania jej zawartości i czytania. Dzieciom, z dziećmi, dla dzieci lub dla siebie. Dla najmłodszych, którym ruch jest przypisany z natury mamy kącik zabaw. Trawiasta powierzchnia ogrodu czeka na Wasze kocyki piknikowe. Miejsca parkingowe niech zachęcą tych, którzy przyjadą z dalszej okolicy, żeby spędzić dzień z książką w plenerze.

Do „Biblioteki pod chmurką” zapraszamy w bezdeszczowe dni od godz. 10.00 do godz. 20.00.

Przez cały czas staramy się wzbogacać naszą biblioteczkę w pozycje dla każdej grupy wiekowej. Jeśli macie w domu książki, które przeczytaliście i chcecie się podzielić nimi z innymi osobami, możecie przynosić je do biura Starochorzowskiego Domu Kultury w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku. Po godzinie 16.00 książki można zostawić pracownikowi portierni. My wszystkie książki zaopatrzymy we wklejki ze znaczkiem Domu Kultury i dostarczymy na półki.

Najmłodszych zapraszamy na wakacyjne zabawy plenerowe w Bibliotece pod chmurką” w każdy sierpniowy wtorek w godz. 10.00 – 12.00

Przeczytamy razem bajki Jana Brzechwy. Zainspirowani do wspólnej zabawy ich treścią przeżyjemy wakacyjną przygodę jak z bajki.

Bajkowy świat to miejsce, gdzie każde dziecko i młodsze i starsze znajdzie coś dla siebie. Bohaterowie uczą nas odwagi, mądrości i dobroci. Pomagają nam znosić porażki i radzić sobie z problemami.

Biblioteka pod chmurką zaprasza wszystkich chętnych na wspólne spotkania z książkami, które poznawać będziemy wszystkimi zmysłami:

-Zabawy plastyczne – pomogą nam urzeczywistnić bohaterów, nadać im kształt, kolor i rozmiar.

-Zabawy ruchowe pozwolą przeżyć przygody i sprawdzić własną sprawność fizyczną.

-Zabawy muzyczne, dzięki wspólnie wykonywanym piosenkom na długo zostaną w pamięci. Wzbogacą również naszą wiedzę muzyczną.

-Zabawy twórcze przeniosą nas w świat fantazji i wyobraźni.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Starochorzowski Dom Kultury logo

Starochorzowski Dom Kultury

W Starochorzowskim Domu Kultury działa wiele sekcji i kół zainteresowań, zrzeszających zarówno młodszych, jak i starszych członków. Proponujemy udział w  zajęciach następujących sekcji: plastycznych, ceramicznej, tanecznych, wokalnych, teatralnych, gitarowej, komputerowej czy w zajęciach twórczych dla …

Więcej

Adres:

41-503 Chorzów,
ul. Siemianowicka 59Kontakt:

(0 32) 247 39 53 do 56
biuro@sdk.org.pl
http://sdk.org.pl

Zobacz także