Biblioteczka LEGO® – książki, które rozbudzają pasję

📅 środa 16.06.2021 do wtorek 29.06.2021
Biblioteczka LEGO® – książki, które rozbudzają pasję

Można powiedzieć, że praktycznie wszystkie dzieci uwielbiają zabawę klockami. Dzięki niej rozwijają zdolności manualne, odkrywają pokłady kreatywności i ćwiczą logiczne myślenie. Zabawa to jednak nie wszystko – bardzo pozytywny wpływ na rozwój intelektualny naszych pociech ma również czytanie książek. Obecnie możemy połączyć te dwa światy, a doskonałym tego przykładem jest uniwersum LEGO®.

Produkty tej znanej od lat na całym świecie duńskiej marki to coś więcej niż tylko zestawy klocków. To również filmy, seriale i gry, a także książki z przygodami ulubionych bohaterów i postaci w klockowej odsłonie. Pełna humoru fabuła, dynamiczne ilustracje, fanowskie niespodzianki oraz dodatki (dyplomy, quizy, słowniczki) rozbudzają czytelniczą pasję i zapewniają znakomitą rozrywkę, propagując przy tym pozytywne wzorce.

Książki wydawnictwa AMEET z serii LEGO® można podzielić według kryterium wiekowego. Niektóre sprawdzą się jako pierwsza samodzielna lektura dziecka, inne mogą być czytane dziecku przez rodzica. Jeśli twoje pociecha uwielbia klocki oraz śledzi losy bohaterów w opartych na nich filmowych produkcjach i serialach, a ty pragniesz wykształcić w niej czytelniczy nawyk, koniecznie sięgnij po dedykowane fanom LEGO® książki z naszej oferty.

Na dobry początek przygody!

W ostatnich tygodniach dla dzieci w wieku 4-6 lat wystartowała nowa seria. Liczące 48 stron książeczki zawierają proste historie podzielone na krótkie rozdziały z fantastycznymi ilustracjami, które pomagają zrozumieć fabułę. Wyróżnia je przede wszystkim duża czcionka, przejrzysty układ, niewielka ilość tekstu na jednej stronie oraz zamieszczone na końcu dodatki edukacyjne. Co najważniejsze, tytuły te przekazują wartościowe treści, ucząc szacunku, myślenia o innych, solidarności i wzajemnej pomocy.

Pierwszą z tych propozycji jest książka LEGO® City: Najwspanialsze urodziny, która zawiera fantastyczne opowiadanie o Harlu Hubbsie, złotej rączce z LEGO City, którego największym urodzinowym życzeniem jest niesienie pomocy mieszkańcom klockowego miasta. Niedawno miał też premierę tytuł LEGO® NINJAGO®: Legenda o Jayu ,czyli zupełnie nowa historia ze świata LEGO® NINJAGO® o wojowniku, który trafia do legendarnej gry wideo Prime Empire.

LEGO® City Najwspanialsze urodziny oraz Legenda o Jayu

W połowie lipca na rynku ukaże się też trzecia pozycja z tej serii: LEGO® Jurassic World™. Park pełen kłopotów”, w której Harper Hudson, jeden z największych fanów dinozaurów, wygrywa możliwość przetestowania nowego gadżetu – interaktywnego przewodnika dla turystów zwiedzających ten wyjątkowy park.

LEGO® Jurassic World™. Park pełen kłopotów

Również w lipcu w sklepach pojawi się pierwsza książka z serii tytułów do czytania LEGO® dla nieco starszych dzieci 6-8 lat – LEGO® Jurassic World™. Operacja Przetrwanie. Jest to 64-stronicowa książka zawierająca trzy opowiadania. Tekstu na stronie jest tu trochę więcej niż przy poprzednich pozycjach, a zdania są nieco dłuższe i bardziej skomplikowane, dostosowane jednak do możliwości czytelniczych dziecka w tym wieku. Nieco dłuższa lektura nie jest obciążająca – podział na trzy niezależne historie, przejrzysty układ tekstu i kolorowe ilustracje ułatwiają dziecku uchwycenie sensu fabuły, a intrygujące, pełne akcji i poczucia humoru historie pozwalają więcej się dowiedzieć o przygodach ulubionych bohaterów. Na końcu książki znajduje się słowniczek z opisem postaci, miejsc i pojazdów, które pojawiają się w opowiadaniach.

LEGO® Jurassic World™. Operacja Przetrwanie

Dla LEGO® Czytaczy!

Dla fanów w wieku 8-10 lat, którzy o LEGO® wiedzą już dużo, a chcą wiedzieć jeszcze więcej, wydawnictwo AMEET przygotowało zaś 144-stronicowe książki z podzielonymi na krótkie rozdziały opowieściami, które dają przedsmak „dorosłej” lektury. Ich wyróżnikiem są czarno-białe, pełne akcji i humoru ilustracje. Zawarte w nich historie kryją fanowskie smaczki, dzięki którym ta lektura będzie atrakcyjna nawet dla dzieci, które wcześniej nie były zapalonymi czytelnikami.

LEGO® NINJAGO® Powrót Garmadona

Pierwszym tytułem w serii dla starszych dzieci jest LEGO® NINJAGO®: Klątwa Kociego Oka. Bohaterami historii są Mistrz Wu i Lord Garmadon, postacie doskonale znane małym wielbicielom serialu animowanego. Jeden to szanowany mentor ninja, drugi zaś główny czarny charakter całej serii. Książka odkrywa nieznaną historię z czasów młodości obu braci, zanim jeszcze zostali Mistrzami Spinjitzu.

LEGO® NINJAGO® Klątwa Kociego Oka

W ofercie wydawnictwa AMEET rodzice znajdą też mnóstwo fantastycznych pakietów. Każdy tytuł z tego formatu liczy 64 stron, został wydany w twardej oprawie i wzbogacony o fantastyczny prezent w postaci minifigurki. Oprócz tytułów osadzonych w świecie LEGO® NINJAGO® na małych czytelników czekają również przygody bohaterów kultowej kosmicznej sagi LEGO® Star Wars™ w klockowym wydaniu!

LEGO®. Buduj i naklejaj: wyjątkowe samochody to propozycja kreatywnej zabawy w świecie LEGO® – 50 klocków LEGO® dołączonych do zestawu daje ponad 10 możliwości tworzenia super turbodoładowanych modeli samochodów wyścigowych według instrukcji zawartych w środku. Dziecko wybiera jeden z trzech podstawowych modeli i modyfikuje go, by zbudować ekstra maszynę, która wygra każdy wyścig! Tworzy WŁASNY, zupełnie WYJĄTKOWY pojazd za pomocą mega wytrzymałych naklejek, które umożliwiają oklejanie modelu na kilka różnych sposobów. W książce znajduje się mnóstwo niesamowitych ilustracji, kolorowanek i fantastycznych zadań.

LEGO®. Buduj i naklejaj wyjątkowe samochody

Wszystkie wydania AMEET na licencji LEGO® można znaleźć na stronie ameet.pl