Biblia. Rdz – Tryptyk teatralny na podstawie Księgi Rodzaju

Biblia. Rdz - Tryptyk teatralny na podstawie Księgi Rodzaju

„Biblia. Rdz 1-11”
18 kwietnia 9:30 i 11:30

Pierwsza część tryptyku teatralnego na podstawie Księgi Rodzaju. Połączenie warsztatów plastycznych i spektaklu dramatycznego
Pamiętacie historię o drzewie życia wiecznego, o pierwszym morderstwie, o ratowaniu zwierząt, o Sarze, o Abrahamie, o Hagar, o Izaaku, o Dinie, o Jakubie i o Józefie? Biblia to zupełnie nieznana księga.

Reżyseria: Michał Zadara
Muzyka: Jan Duszyński
Światła: Artur Sienicki
Obsada: Paulina Holtz, Robert Koszucki, Julia Leszkiewicz, Barbara Wysocka.

Koprodukcja: Centrala, Nowy Teatr

„Biblia. Rdz 12-25”
19 -20 kwietnia 10:00

Spektakl w wyobraźni widza
Druga cześć trylogii na podstawie Księgi Rodzaju. Michał Zadara inscenizuje historię Abrahama. Było tak: Abraham i Sara całe życie chcieli mieć dzieci. A kiedy w końcu Bóg dał im dzieci, okazało się, że może je także z powrotem odebrać. Był też Lot, jedyny sprawiedliwy i jedyny ocalony ze zgładzonego za karę miasta. Była też Hagar uciekinierka i wypędzona, która przyciągała anioły.
Spektakl, który zawiera ważne lekcje i fascynujące opowieści zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Dla wszystkich od 6 do 166 lat.
Widz stanie się współtwórcą, a zarazem bohaterem spektaklu, ponieważ druga część odgrywa się w sferze dźwięku. Głównym mechanizmem stwarzania będzie wyobraźnia. Nie ubrudzimy się już farbą – musimy wyostrzyć inne zmysły.

Reżyseria, scenariusz, projekcje: Michał Zadara
Głos: Michał Zadara
Występuje: Maja Amsterdamska
Muzyka: Jan Duszyński, Michał Zadara
Koprodukcja: Centrala, Nowy Teatr

„Biblia. Rdz 37-50”
19 – 20 kwietnia 11:30

Trzecia część tryptyku teatralnego na podstawie Księgi Rodzaju w reżyserii Michał Zadary.
Dla ludzi wszystkich wyznań w wieku od 6 lat.
A było tak: Józef, ukochany syn Jakuba, został przez braci sprzedany Ismaelitom, trafił do więzienia w Egipcie. Ujawnił się jego dar interpretowania snów, objaśnił faraonowi, że Egipt czeka 7 lat obfitości, a potem 7 lat głodu. Wdzięczny faraon mianował go zarządcą całego Egiptu. Po latach głodu trafili do niego bracia, chcieli kupić zboże. Józef zamiast zemsty wybrał drogę przebaczenia. Pojednał się z braćmi i sprowadził swego ojca Jakuba wraz z całą rodziną do Egiptu. Po kilku latach Jakub umarł, został pochowany w Kanaan.

Reżyseria, scenariusz: Michał Zadara
Dramaturgia: Piotr Froń
Muzyka: Jan Duszyński
Światło: Artur Sienicki