Bezpłatne wykłady dla dzieci w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza mapa

sobota 21.09.2019 do sobota 28.09.2019

Bezpłatne wykłady dla dzieci w Poznaniu

Rodzicu, spraw, żeby Twoje Dziecko zostało studentem! Zapisz je na bezpłatny wykład otwarty, który poprowadzi naukowiec – ekspert Uniwersytetu Dzieci. Podczas spotkania dzieci rozbudzą swoją ciekawość i przekonają się, że nauka może być zabawą! Z myślą o potrzebach najmłodszych przygotowane zostały trzy wykłady, dostosowane do dzieci w wieku 6-11 lat. Są one powiązane z kierunkami studiów na Uniwersytecie Dzieci: Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat) i Tematy (10-11 lat).

Dlaczego jedne zwierzęta widać a drugie trudno dostrzec? 

Dzieci w wieku 6-7 lat już 28 września odkryją strategie, które stosują zwierzęta, by pozostać niewidoczne oraz powody, dla których to robią. Sprawdzą również swoją spostrzegawczość!

Czy na biegunach lód jest wieczny?

Podczas wykładu, który odbędzie się 21 września8-9 latki z Poznania przekonają się, na czym polega praca glacjologa oraz jakie konsekwencje dla współczesnego świata ma roztapianie się lodowców.

Jak wygląda praca naukowca?

Wykład dla 10-11 latków z Poznania odbędzie się 21 września. Dzieci sprawdzą, czy każda osoba pracująca w laboratorium jest naukowcem i czy każdy naukowiec pracuje w laboratorium! Wykład poprowadzi dr inż. Tomasz Szablewski, który na co dzień bada w warunkach laboratoryjnych… kurze jaja!

Zapisy na wykłady otwarte trwają do piątku 20 września do godz. 10:00.  Do zobaczenia! 🙂

Zapisuję dziecko na wykład

Trwa rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet Dzieci w Poznaniu! Uniwersytet Dzieci to najstarszy uniwersytet dla dzieci w Polsce. Jego zajęcia inspirowane są działalnością pierwszego na świecie uniwersytetu dziecięcego, który powstał w Tybindze. Wykłady i warsztaty odbywają się w soboty i to rodzic ustala harmonogram zajęć. Studenci uczą się poprzez doświadczanie oraz przeprowadzają naukowe eksperymenty w renomowanych ośrodkach naukowych i kulturalnych. Kontakt: poznan@ud.edu.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
atrakcje dla dzieci Kraków Uniwersytet Dzieci

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit działającą na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęcamy dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację dzieci  podczas zajęć w szkołach podstawowych (Uniwersytet Dzieci w Klasie) oraz w trakcie …

Więcej

Adres:

Poznań i Trójmiasto

Kontakt:

https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/
facebook

Bezpłatne wykłady dla dzieci w Poznaniu