Bezpłatne warsztaty teatralno-dziennikarskie – Rzeszów

poniedziałek 03.08.2015 do piątek 14.08.2015

Bezpłatne warsztaty teatralno-dziennikarskie – Rzeszów

UWAGA! UWAGA! Teatr Maska i Polskie Radio Rzeszów zapraszają na bezpłatne warsztaty teatralno-dziennikarskie. Jeśli masz od 14 do 19 lat i szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie wakacji – zgłoś się do nas! Podczas dwutygodniowych BEZPŁATNYCH warsztatów Teatr Maska i Polskie Radio Rzeszów otworzą przed tobą miejsca na co dzień niedostępne. Zaczynamy już 3 sierpnia!

Prowadzone przez aktorów, dziennikarzy i plastyków warsztaty będą inspirować do poszukiwania własnych środków wyrazu, uczyć dialogu z tekstami i zjawiskami kultury, otwierać na odbiór i rozumienie sztuki – w szczególności tej kryjącej się pod nazwą teatr ożywionej formy. W planie zajęć między innymi: gra w żywym planie, techniki animacji, teatr przedmiotu, sposoby na tworzenie scenografii i lalek teatralnych z ogólnodostępnych, zwykłych materiałów oraz poszukiwanie, nagrywanie i montowanie materiału dziennikarskiego.

Będziemy bazować na niesamowitych, powtarzanych szeptem i z wypiekami na twarzy historiach, czyli zjawisku określanym mianem legendy miejskiej. Któż nie słyszał o krokodylu w kanalizacji albo o tym, że Szymborska nie zdałaby matury z analizy własnego wiersza. Razem wyruszymy tropem tych i wielu innych niesamowitych opowieści – śmiesznych i strasznych, a przede wszystkim… nieprawdziwych. Efektem końcowym będzie pokaz pracy warsztatowej i emisja w Polskim Radio Rzeszów materiału przygotowanego przez uczestników warsztatów dziennikarskich. Dobra zabawa gwarantowana!

Zajęcia odbywać się będą w Teatrze „Maska" i Polskim Radiu Rzeszów od poniedziałku do piątku, przez cztery godzinny dziennie w następujących grupach tematycznych:
1) aktorska (w programie zajęć znajdą się między innymi: poszukiwanie ekspresji ruchowej, nauka animacji, praca z formą, praca nad interpretacją tekstu, ćwiczenia poszerzające granice wyobraźni, próby budowania postaci, praca nad emisją głosu, ćwiczenia wokalne, ćwiczenia na koncentrację, metody zwalczania tremy i stresu, praca na emocjach)
2) scenograficzna (sekrety teatralnej scenografii, środki plastyczne w niej stosowane, proste sposoby na tworzenie masek, lalek, rekwizytów i elementów scenograficznych z ogólnodostępnych materiałów, rola światła i sposoby jego zastosowania w budowie nastroju spektaklu, kostium teatralny jako sposób przedstawienia charakteru postaci)
3) dziennikarska (zajęcia będą odbywać się w Teatrze „Maska" i Polskim Radiu Rzeszów i będą miały formę warsztatu dziennikarstwa radiowego. Obejmą część teoretyczną i ćwiczenia pozwalające zapoznać się z gatunkami i formami radiowymi. Praktyczna formuła zajęć, m.in. redagowanie informacji, słuchanie i omawianie materiałów radiowych, nagrania reporterskie, montaż, ćwiczenia mikrofonowe, umożliwi samodzielne przygotowanie, zrealizowanie i zaprezentowanie audycji radiowej. W programie zajęć między innymi: charakterystyka radia na tle innych mediów, oczekiwania i potrzeby słuchaczy, zasady etyki zawodowej, źródła i sposoby zdobywania informacji, konstrukcja i rodzaje informacji radiowej, zasady pracy przed mikrofonem: wymowa, akcentowanie, modulacja głosu itp.).

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: 17 86 25 717, koordynator@teatrmaska.pl.  O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Maska w Rzeszowie

Teatr Maska

Teatr "Maska" w Rzeszowie jest jedynym profesjonalnym teatrem lalek na Podkarpaciu. Repertuar teatru obejmuje sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi edukację teatralną oraz Galerię.

Więcej

Adres:

ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów


Kontakt:

17 86 26 808
teatrmaska@teatrmaska.pl
http://www.teatrmaska.pl

Zobacz także