Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci z gminy Stryków

Imielnik Stary 12, Stryków mapa

poniedziałek 22.08.2016

bezpłatne

Plakat wakacyjnych warsztatów rękodzielniczych w gminie Stryków

Fundacja Błękitnia zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 4 do 12 lat mieszkające w gminie Stryków do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzielniczych, których tematem przewodnim będzie tradycyjne wzornictwo regionu.

Fundacja Błękitnia przez całe wakacje realizuje projekt „To tu, to tam. Plenerowy punkt warsztatowy dla dzieci”.

Dzieci poznają różne techniki twórcze, m. in. tkactwo na małym krośnie, malowanie na szkle, malowanie piaskiem, zdobienie tkaniny, etc. Dzieci będą miały również okazję wymalowania koszulek w oryginalne wzory oraz poznają technikę wyplatania koszy czy utworzą ozdobną wycinankę.

Mamy nadzieję, że podczas pięciu trzygodzinnych warsztatów uda nam się zainspirować dzieci do dalszych poszukiwań lokalnych ciekawostek.

Wszystkie zajęcia odbywały się w Imielniku Starym (gmina Stryków).

Ostatnie spotkanie warsztatowe odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia o godz. 16.00 w Imielniku Starym nr 12. Do udziału w finałowym warsztacie z minipiknikiem zapraszamy wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie oraz ich opiekunów. Będziemy się chwalić zdobytymi wcześniej umiejętnościami rękodzielniczymi oraz wspólnie wykonamy wielkoformatową formę plastyczną nawiązującą do wzornictwa regionalnego.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Błękitnia.

Więcej informacji i zapisy:
Kama Krawczyk – 694 222 007, fundacja.blekitnia@gmail.com

oraz na www.facebook.com/fundacja.blekitnia/

Działanie zostało dofinansowane ze środków projektu P FIO „Grant na lepszy start” z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.