Bezpłatne warsztaty dla rodziców w warszawskich żłobkach

środa 20.01.2010 do sobota 20.03.2010

Bezpłatne warsztaty dla rodziców w warszawskich żłobkach

Warszawskie żłobki wspierają rodzinę w wychowaniu.
Zdrowe dziecko = zdrowa rodzina = zdrowe społeczeństwo. Rodzicu! Już dziś zgłoś się na:
warsztaty umiejętności wychowawczych, warsztaty z zakresu higieny małego dziecka i profilaktyki wad postawy, warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia małego dziecka.

Zajęcia będą odbywać się w 30 warszawskich żłobkach w soboty od stycznia 2010 r. do listopada 2010r. w godzinach: 8.00 – 16.00.

Wnioskodawcą Projektu jest m.st. Warszawa, zaś instytucją wdrążającą Projekt jest Zespół Żłobków m.st. Warszawy.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie cyklu warsztatów dla rodziców dzieci do lat 3, których celem jest promocja zdrowia i profilaktyka. W drugiej połowie realizacji projektu do grona odbiorców dołączą również kobiety w ciąży i ich partnerzy. Warsztaty obejmują następującą tematykę:
1. Warsztaty umiejętności wychowawczych.
2. Warsztaty z zakresu higieny małego dziecka i profilaktyki wad postawy.
 Higiena małego dziecka
 Pierwsza pomoc przedmedyczna
 Profilaktyka wad postawy
3. Warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia małego dziecka
Warsztaty przeprowadzone zostaną w Warszawie, w siedzibach 30 żłobków, wchodzących w skład Zespołu Żłobków m. st. Warszawy, adresy Żłobków i daty poszczególnych warsztatów znajdują się na stronie internetowej www.zlobki.waw.pl. Zajęcia prowadzone są w soboty od 8 do 16. Rodzice mogą na nie przychodzić z dziećmi, które podczas edukacji rodziców mają zapewnioną fachową opiekę i miło spędzają czas na zabawie z rówieśnikami.

Uczestnictwo w zaplanowanych w ramach projektu warsztatach podniesie poziom świadomości zdrowotnej rodziców w kwestii opieki nad dzieckiem. I tak:
Uczestnictwo w warsztatach z zakresu umiejętności wychowawczych jest uzasadnione i pożądane, gdyż jakość społecznych zachowań dziecka zależy głównie od jego emocjonalnej stabilności, poczucia własnej wartości i nieegoistycznej troski o innych.
Uczestnictwo w warsztatach z zakresu higieny małego dziecka i profilaktyki wad postawy, znajomość przyczyn występowania wad postawy u dzieci, a także eliminowania czynników ryzyka z otoczenia dziecka, ograniczy ryzyko powikłań w przebiegu dziecięcych chorób, a także pomoże w zapewnieniu profesjonalnej pielęgnacji dziecka podczas choroby oraz w życiu codziennym. Ponadto, zmniejszone zostanie ryzyko śmierci dziecka na skutek nieudzielania profesjonalnej pierwszej pomocy.
Zakres zagadnień związanych z warsztatami na temat zdrowego żywienia małego dziecka wpłynie na ograniczenie występowanie wśród dzieci otyłości, a także przyczyni się do wprowadzania właściwych dla wieku dziecka diet.

Bezpośrednio uczestnikami warsztatów są rodzice lub prawni opiekunowie dzieci do lat 3, matki ciężarne, zaś ostatecznymi odbiorcami będą właśnie te dzieci, na które projekt będzie oddziaływał.
Projekt rozpoczął się 9 stycznia 2010r. i będzie realizowany do 27 listopada 2010.

Szczegóły na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.zlobki.waw.pl

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie