Bezpłatne warsztaty dla Rodziców i Nauczycieli – Mindfuless w szkole

Leader School ul. Urbanowicza 10a Kraków mapa

niedziela 19.05.2019

Bezpłatne warsztaty dla Rodziców i Nauczycieli - Mindfuless w szkole

Czym jest uważność??

Uważność, czyli inaczej mindfulness, to naturalna zdolność do bycia uważnym i w pełni obecnym w danej chwil. Dzięki uważności uczysz się obserwować swoje emocje, myśli i sygnały ciała z ciekawością i bez oceniania, gdy tylko się pojawią i tak długo jak trwają. Uczysz się zatem odkrywać swój wewnętrzny świat, nie zaprzeczając i nie ignorując żadnej myśli czy emocji, jednocześnie nie pozwalając im zapanować nad tobą. 

Po co dzieciom uważność?

Podobnie jak dorośli, dzieci bywają przemęczone. Często źle sypiają, ciężko jest im się skoncentrować i mają kłopoty z nadpobudliwością. Odczuwają niepokój. Doskonale znają przycisk „start”, ale czy potrafią znaleźć również przycisk „pauzy”? Jeśli dziecko wcześnie zetknie się z uważnością, nauczy się lepiej obserwować i koncentrować się, być w kontakcie ze swoim ciałem i odnajdywać spokój, gdy tego potrzebuje.

Rezultaty

Spokój w ciele i umyśle poprawia koncentrację i wyniki w nauce. Dzieci nie czują się tak bardzo przytłoczone problemami i łatwiej znajdują rozwiązania. Wzrasta ich odporność psychiczna i wiara we własne możliwości, a zmniejsza poczucie porażki. Dzieci uczą się używać takich cech jak współczucie, cierpliwość i odpuszczanie tego, na co nie mamy wpływu. Dzięki temu opanowują sztukę radzenia sobie z krótko- i długotrwałymi napięciami. Mają też więcej życzliwości dla innych, co z kolei zmniejsza zjawisko przemocy między dziećmi w szkole.

DLACZEGO METODA ELINE SNEL JEST WYJĄTKOWA?

Eline Snel opracowała swój program treningów, bazując na doświadczeniu i praktyce oraz testując go z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, w ramach specjalistycznych instytucji oraz w pracy indywidualnej. Metoda ta dostosowana jest do czterech przedziałów wiekowych: 5–7 (8) lat, 8–12 lat, 12–14 lat i 14–19 lat. Ma zastosowanie również u dzieci i młodzieży ze zdiagnozowanymi zaburzeniami, a także u młodych sportowców czy muzyków. Warsztaty prowadzone będà przez Magdalenę Kasprzyk – psychologa i certyfikowanego trenera Academy for Mindful Training w Holandii, która naucza dzieci uważności metodà Eline Snel „ Uwaga, to działa”.

REZERWACJA MIEJSCA 12 658 61 15. 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo leader school

Leader School Kraków Bieńczyce

Dzięki naszym innowacyjnym metodom rozbudzamy w dzieciach ciekawość i motywację do nauki języków. Dzięki połączeniu nowoczesnych praktyk nauczania oraz wykwalifikowanej kadry lektorskiej zapewniamy szybką i efektywną naukę. Tworząc metodę i narzędzie do nauki języka angielskiego specjalnie …

Więcej

Adres:

Ul. Urbanowicza 10a
31 - 802 Kraków


Kontakt:

12 658 61 15
krakow@leaderschool.pl
http://krakow.leaderschool.pl
facebook

Zobacz także