Bezpłatne warsztaty dla kobiet w Krakowie w ramach kampanii Co trzecia

📅 sobota 12.11.2016
Wstęp bezpłatny
Co trzecia
W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Co trzecia”, której celem jest zwiększenie świadomości problemu dysfunkcji mięśni dna miednicy, w sobotę 12 listopada w Krakowie odbędzie się bezpłatny warsztat Pelvic Power.

Warsztaty Pelvic Power to cykl teoretyczno-praktycznych spotkań, które odbędą się w największych polskich miastach. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez: ginekologa, położną, fizjoterapeutę oraz trenera Pelvic Floor Safe. Wykłady teoretyczne będą dotyczyły anatomii kobiecego dna miednicy, funkcji mięśni oraz nowoczesnych rozwiązań telemedycznych takich jak PelviFly – system telerehabilitacji mięśni dna miednicy.

W czasie warsztatów zaprezentowana zostanie koncepcja Pelvic Floor Safe – nowatorski program dostosowywania aktywności fizycznej i uprawianych dyscyplin sportowych do potrzeb kobiet z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Podczas części praktycznej uczestniczki będą mogły nauczyć się poprawnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Warsztaty rozpoczną się aktywnie rozgrzewką sportową przeprowadzoną przez Monikę Kastelik, trenerkę i Ambasadorkę Kampanii.

Oficjalnie wydarzenie otworzy Urszula Wójtowicz, prezes Fundacji Force Feminite, Małgorzata Kantorowicz, Sarka Solecka – Stowarzyszenie BuggyGym oraz Ambasadorka Kampanii: Anna Matysiak.

Prelekcje wygłoszą m.in.:

• Anna Wójcik – fizjoterapeuta
  • Klaudia Sieńko-Hans – położna
  • Dr n. med. Tomasz Basta – ginekolog
  • Dorota Czernichowska-Stanek – fizjoterapeuta

Data: 12.11.2016 (sobota)
Godzina: 10:00 – 14:00

Miejsce: Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UJCM, ul. Kopernika 25, Kraków

Harmonogram:

9:30 – 10:00 Rejestracja, kawa, herbata

10:00 – 10:30 Rozgrzewka sportowa

10:45 – 11:00 Otwarcie wydarzenia – Urszula Wójtowicz, Fundacja Force Feminite, Sarka Solecka, Małgorzata Kontarowicz Stowarzyszenie BuggyGym oraz Ambasadorka Kampanii Anna Matysiak

11:05 – 12:15 Prelekcje:

Mięśnie dna miednicy i ich rola w życiu kobiet
Anna Wójcik – fizjoterapeuta

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Pielęgnacja i przygotowanie mięśni dna miednicy przed i po porodzie
Klaudia Sieńko-Hans – położna

Problem nietrzymania moczu wśród kobiet
Dr n. med. Tomasz Basta – ginekolog

Telemedycyna i e-zdrowie w terapii dysfunkcji mięśni dna miednicy
Urszula Wójtowicz

Jaką rolę odgrywa fizjoterapia okołoporodowa? Kiedy rozpocząć trening mięśni dna miednicy?
Dorota Czernichowska-Stanek – fizjoterapeuta

Pelvic Floor Safe – sport bezpieczny dla kobiet