Bezpłatne interaktywne baśnie muzyczne on-line

poniedziałek 08.02.2021 do poniedziałek 08.03.2021

Bezpłatne interaktywne baśnie muzyczne on-line

Na platformie vod.teatrwielki.pl do bezpłatnej dyspozycji młodych widzów i ich rodzin oddajemy pięć muzycznych baśni edukacyjnych z cyklu „Księżniczka Muzalinda – Podróże”. To barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, krasnale, gnomy, skrzaty, o których istnieniu nic nie wie. Czasami jednak, jej królestwo staje się dla niej za ciasne i wtedy wyrusza w niezwykłe, muzyczne podróże po świecie.

W dobie ograniczonych możliwości podróżowania zapraszamy do przeżycia przygód muzycznych we Włoszech (baśń pd tytułem „Pizzolandia”), Francji (baśń pod tytułem ” Szalony Paryż”), Hiszpanii (baśń pod tytułem „Muzyczna Korrida”) i Anglii (baśń pod tytułem „Herbatka u Królowej”) oraz do miejsca zamieszkania świętego Mikołaja (baśń pod tytułem „Podróż do Laponii”).

Interaktywna forma spektakli wykorzystuje nieograniczone pokłady dziecięcej fantazji: widzowie biorą czynny udział w przebiegu akcji; wykonują ćwiczenia ciała i umysłu, wyrabiają pamięć i poczucie rytmu, poznają instrumenty muzyczne i kulturę innych narodowości, poszerzają wiedzę z zakresu sztuki. Każda baśń kończy się nauką piosenki, do których tekst został napisany na melodię słynnych fragmentów muzyki klasycznej. Spektakle dedykowane są widzom w wieku 4-9 lat. To znakomity pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Pizzolandia : baśń o Włoszech- instrument wiodący: skrzypce

Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie niezwykły „Order Pizzy”. By odnaleźć właściciela orderu wyruszy wraz z widzami do słonecznej Italii. W Rzymie trafi do wybornej restauracji i pozna mistrza kuchni Parmezziano. To właśnie on opowie Muzalindzie o tajemniczej chorobie królowej i o nieszczęściu jakie spadło na mieszkańców Rzymu. Podczas tej niezwykłej podróży widzowie nie tylko będą̨ próbowali uleczyć́ królową̨, ale również̇ poznają̨ przepis na najlepszą muzyczną pizzę przyprawioną cudowną włoską muzyką.

https://vod.teatrwielki.pl/muzalinda-pizzolandia/

Muzyczna Korrida: baśń o Hiszpanii- instrument wiodący: gitara

Księżniczka Muzalinda wybiera się̨ w niezwykłą podróż̇ do gorącej Hiszpanii – kraju pełnego wspaniałych zabytków, pięknych krajobrazów, piaszczystych plaż̇ i smakowitego jedzenia. Jakież̇ będzie jej zdziwienie, kiedy okaże się̨, że mieszkańcy tego urokliwego kraju są̨ ponurzy, niedostępni i podejrzliwi. Czy Muzalinda rozwiąże zagadkę̨ ich dziwnego zachowania?Czy w Hiszpanii znowu zapanuje radość́ i zabawa?

https://vod.teatrwielki.pl/muzalinda-muzyczna-korrida/

Szalony Paryż: baśń o Francji- instrument wiodący: akordeon

Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie tajemniczą, złotą wizytówkę. Wraz z widzami wyrusza pod wskazany adres i dociera do fascynującego Paryża. Spotyka ekscentryczną kreatorkę̨ mody Lolo Modę, romantyczną Amelię, poznaje sekrety francuskiej kuchni i dowiaduje się̨ co to jest szczęście. Całej wyprawie towarzyszy

wspaniała muzyka francuska, która z pewnością̨ zapadnie głęboko w duszy każdego słuchacza a niezwykłe brzmienia akordeonu rozpalą niejedno serce.

https://vod.teatrwielki.pl/muzalinda-szalony-paryz/

Herbatka u królowej: baśń o Wielkiej Brytanii- instrument wiodący: trąbka

Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie tajemniczy list. Jest to zaproszenie na herbatę do angielskiej Królowej. Widzowie wraz z Księżniczką̨ wyruszą do Londynu. Ale jak trafić́ do królewskiego pałacu, jeśli zgubiło się̨ zaproszenie? Przewodnikiem w tej muzycznej podróży po stolicy Anglii będzie tajemniczy Czarny Rycerz Kruk. Dzieci będą̨ miały okazję przejść́ przez zwodzony most Tower Bridge i usłyszą̨ bicie najsłynniejszego zegara Big Ben.

https://vod.teatrwielki.pl/muzalinda-herbatka-u-krolowej/

Podróż do Laponii: baśń o Krainie Świętego Mikołaja – instrument wiodący: perkusja

Księżniczka Muzalinda opuszcza swoje królestwo i wybiera się w niezwykłą podróż do Laponii – krainy Świętego Mikołaja. Podczas tej niezwykłej wyprawy dzieci dowiedzą się, jak działa poczta świętego Mikołaja, kto mu pomaga pakować prezenty i jak wygląda jego zaprzęg? Może dzięki sile wyobrazźni, uda się wsiąść do sań zaprzężonych w renifery oraz stworzyć piękne prezenty pełne muzyki i magii?

https://vod.teatrwielki.pl/muzalinda-podroz-do-laponii/

Ewa Szawłowska- Autorka i reżyserka baśni – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, bajkopisarka, pomysłodawczyni i realizatorka cykli muzycznych baśni edukacyjnych „Księżniczka Muzalinda”.

Monika Polaczek-Przestrzelska- autorka opracowania muzycznego oraz wykonawczyni partii fortepianu. Absolwentka studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina

Cały projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Rejestracja spektaklu „Podróż do Laponii” została sfinansowana przez Teatr Wielki Operę Narodową.

https://www.facebook.com/Księżniczka-Muzalinda

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:baśniepolecamy