Bezpłatna wycieczka z przewodnikiem szlakiem łódzkich murali

Łódź, ul. Drewnowska 58 , Łódź mapa

sobota 11.06.2016

bezpłatne

Wycieczka szlakiem łódzkich murali

Łódź muralami słynie… to szczera prawda! Właśnie łódzki street art jest celem wizyt w naszym mieście wielu przyjezdnych. Znacie już łódzkie murale? Jeśli nie, to jest okazja, żeby je obejrzeć podczas jednej bezpłatnej wycieczki. Jeśli już znacie, to może się okazać, że jeszcze nie widzieliście tych najnowszych – wciąż ich przecież przybywa! Uwaga, nie ma zapisów! Trzeba się zgłosić 15 minut przed wycieczką w miejscu zbiórki.

Termin – sobota 11.06.
Godzina startu: 17.00
Czas trwania wycieczki: ok. 3h
Miejsce startu i zakończenia wycieczki: pod nowym muralem Mikołaja Rejsa w Manufakturze, obok wejścia do Muzeum Sztuki

Lodz Murals, Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Manufaktura zapraszają na darmową wycieczkę z przewodnikiem szlakiem łódzkich murali.

W trakcie wycieczki autobus porusza się specjalnie przygotowaną trasą, tak aby czas podróży był optymalny. Podczas podróży zatrzymujemy się przy wybranych malowidłach, gdzie przewodnik opowiada o całym projekcie, o poszczególnych muralach, artystach, technikach, przedstawia różnego rodzaju anegdoty związane z powstawaniem danych murali, a także odpowiada na wszelkie pytania. W ciągu ok. 3h zobaczymy około 20 murali, przy większości z nich się zatrzymując.

Przewodnikiem podczas wycieczki jest Michał Bieżyński – dyrektor artystyczny Fundacji Urban Forms w latach 2009-2014, obecnie kurator ds. sztuki w przestrzeni miejskiej z ramienia Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

NIE MA ZAPISÓW NA WYCIECZKĘ!
Darmowe bilety będą do odebrania w dniu wycieczki – w sobotę 11 czerwca w miejscu zbiórki na 15 min przed startem wycieczki.

Odwiedź wydarzenie na Facebooku 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:sztuka

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także