Bezpieczny powrót do szkoły – piknik policyjny przed Arkadią

Warszawa, aleja Jana Pawła II 82
📅 sobota 27.08.2016
bezpłatne
bezpieczny powrót do szkoły piknik arkadia

W sobotę 27 sierpnia w godzinach 11.00 – 18.00 na arkadyjskich trawnikach odbędzie się kolejna edycja wielkiego pikniku policyjnego. Miasteczko ruchu drogowego, prezentacja psów i policyjnego sprzętu, symulator jazdy samochodem rajdowym oraz konkursy z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane na ostatnią sobotę wakacji.

Policjanci zaprezentują dzieciom i młodzieży swój sprzęt – na arkadyjskich przestrzeniach zostaną ustawione samochody policyjne, motocykle, łódki, quady, a nawet cały mobilny posterunek. Dodatkową atrakcją będą pokazy pracy robota pirotechnicznego.

Przed arkadyjskimi gośćmi również zaprezentują się policyjne psy i konie. Policjanci opowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w podróży. Podczas imprezy odbędą się konkursy, w których przewidziano wiele atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez najemców Arkadii.

Uczestnicy tegorocznego pikniku, będą mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy rajdowi, próbując swoich sił na symulatorze jazdy samochodem rajdowym.

Podczas wydarzenia promowana będzie kampania społeczna „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”, której głównym celem jest promowanie wzajemnej życzliwości i zrozumienia w komunikacji miejskiej.

Czy i jak motywować dzieci

Na pikniku pojawi się również Straż Pożarna oraz autobus MZA, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Miasteczko Ruchu Drogowego oraz warsztaty edukacyjne Radia Kolor i pokaz pierwszej pomocy ELE TAXI – to kolejne z atrakcji sobotniego pikniku.

Akcja, organizowana przez Arkadię i Komendę Stołeczną Policji już po raz szósty, będzie połączeniem doskonałej zabawy i edukacji – dzieci i ich rodzice uzyskają szereg cennych porad odnośnie zachowania bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach: w szkole, w podróży czy podczas zakupów.