Bezpieczne zakupy – przedświąteczna akcja w Centrum Handlowym Czyżyny

CH Czyżyny mapa

sobota 17.12.2016

Wstęp wolny

Dnia 17 grudnia br. (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00 policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie po raz kolejny spotkają się z klientami Centrum Handlowego Czyżyny w ramach akcji  „Bezpieczne zakupy”.

Akcja ma na celu edukację klientów w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas robienia zakupów przedświątecznych, a policjanci przypominają o czym należy pamiętać,  korzystając z bankomatów, w jaki sposób zapobiegać kradzieżom kieszonkowym oraz jak dbać o bezpieczeństwo dzieci.

Przedstawiciele policji zwrócą także uwagę na właściwe zachowanie w centrum handlowym i nauczą dobrych nawyków, takich jak: przechowywanie portfela w wewnętrznych kieszeniach, trzymanie torebki przed sobą, unikanie tłoku, który jest często sztucznie tworzony przez kieszonkowców oraz informowanie  pracowników ochrony o pozostawionych bez właściciela, podejrzanych torbach czy paczkach.

W ramach akcji „Bezpieczne zakupy” będzie można także skorzystać ze wskazówek, na co zwracać uwagę, aby uniknąć włamania do mieszkania czy pozostawionego na parkingu samochodu.

Podczas gdy rodzice będą zasięgać porad policjantów, dzieci będą miały okazję spotkać się z maskotką krakowskiej policji Inspektorem Wawelkiem oraz zapoznać się z  podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na edukacyjnych malowankach.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:specjaliścispotkanie