Bez matmy ani rusz – wakacyjne zajęcia dla dzieci

ul. Lentza 35a, 02-956 Warszawa mapa

piątek 07.07.2017 do piątek 11.08.2017

Bez matmy ani rusz - wakacyjne zajęcia dla dzieci

Rozpoczynamy nowy cykl wakacyjnych bezpłatnych zajęć dofinansowanych przez mFundację. W pięć wakacyjnych piątków zapraszamy dzieci na całodniowe bezpłatne zajęcia: 14, 21 i 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia w godz. 10-16.

Podczas warsztatów połączonych z wycieczkami w plener, do parków, nad Wisłę lub rolkowisko zapoznamy się z dziedzinami życia, w których wykorzystujemy matematykę. Koniecznie zapiszcie dzieciaki, jeśli chcą się dowiedzieć, dlaczego kiedyś odmierzano długości w łokciach i stopach. Wyjaśnimy też, jak utworzyć mozaiki arabskie za pomocą figur geometrycznych oraz do czego artyści wykorzystywali rachunek prawdopodobieństwa. Pokażemy, jak odmierzać i przeliczać wagi, by wyszedł nam urodzinowy tort. Matematyka przydaje się na każdym kroku.

 

14.07 – MATEMATYKA W SZTUCE
Będziemy wykreślać ornamenty na wzór arabskich. Odwołując się do współczesnych trendów w sztuce, zastosujemy przypadek w działaniu plastycznym, aby się przekonać, czym jest rachunek prawdopodobieństwa.
21.07 – ARCHITEKTURA I GEOMETRIA
Skonstruujemy bryły geometryczne potrzebne do stworzenia makiet fantastycznych budynków. Narysujemy plany wymarzonego domu i obliczymy, ile farby będzie trzeba kupić do pomalowania ścian i ile wody nalejemy do zaprojektowanego basenu.
28.07 – MATEMATYKA A GOTOWANIE
Poznamy jednostki masy i objętości: będziemy odmierzać oraz ważyć produkty, przeliczać miary i wagi podane w przepisie na te podane na opakowaniach produktów. Przygotujemy piknik w plenerze.
4.08 – LICZYMY NA ZAKUPACH
Urządzimy aukcję prac dzieci, będziemy zamieniać waluty, aby móc kupić wybrany obraz. Wybierzemy najkorzystniejsze rabaty i policzymy, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, co chcemy kupić.
11.08 – LICZYMY W PODRÓŻY
Podczas jazdy autobusem na wycieczkę będziemy sprawdzać rozkłady jazdy i czas podróży, aby kupić właściwe bilety. Obliczymy odległości do wymarzonych wakacyjnych miejsc i czas podróży różnymi środkami lokomocji.

 

—————————————————————————————————————
Zajęcia dla dzieci od ok. 6 do 12 lat. UWAGA, uczestnicy zajęć muszą umieć pisać i czytać, czyli być raczej po szkolnej zerówce! Prosimy o zabieranie ze sobą drugiego śniadania i ew. obiadu do podgrzania u nas, można także zamówić obiad za naszym pośrednictwem (za 15 zł). Można także pozostawić u nas dzieci pod opieką świetlicową w godz. 9-10 oraz 16-17 (w cenie 10 zł za godzinę).
Zapraszamy do zapisów: 
badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17. Liczba miejsc ograniczona.

 

Link do wydarzenia na Facebooku:

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

https://www.facebook.com/events/856826887799962/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Bez matmy ani rusz – wakacyjne zajęcia dla dzieci

Księgarnia dziecięca Badet.pl

Największa w Warszawie kluboksięgarnia dziecięca Badet zaprasza do swojej siedziby na Wilanowie. Na 180 m kw. mieszczą się: znakomicie zaopatrzona księgarnia dziecięca (zawsze mamy w niej nowości i nieśmiertelną klasykę), dwie przestronne sale zajęciowo-urodzinowe oraz …

Więcej

Adres:

ul. St. Lentza 35a,
02-956 Warszawa - WilanówKontakt:

22 499-37-17, 22 258 46 47
badet@badet.pl
http://www.badet.pl