Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!

czwartek 19.03.2020 do wtorek 31.03.2020

Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!

FITS Travel to podróżna wersja bestsellerowej gry FITS. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę pograć.

FITS Travel

Autor gry:                  Reiner Knizia
Projekt graficzny:      Piotr Kania
Kod EAN:                    5918215010620
Format:                      18,5 x 11,5 x 3,6 cm
Liczba graczy:            1-4 osób
Wiek graczy:              8-108
Sug. cena det.:          49,99 zł (brutto)
Premiera:                   31 marca 2020

 Najważniejsze atuty gry to:
– Kompaktowe pudełko!
– Szybka rozgrywka – 10 minut!
– Dobrze się układa!

Elementy gry:
– 4 plastikowe rampy
– 52 kafelki
– 17 kart

„Ubongo Extreme” to nowa gra z linii „Ubongo”. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się, jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy.

Gra jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności. Podobnie jak w „Ubongo”, wszyscy gracze kładą swoje klocki jednocześnie na planszy, aby najszybciej jak to możliwe wypełnić wymagane kształty. Czas odmierzany jest za pomocą klepsydry i każdy, kto wykona zadanie przed wyczerpaniem się klepsydry, krzyczy „Ubongo!”, po czym bierze klejnot z woreczka – jeśli jest dwóch najszybszych graczy, biorą dwa klejnoty.

Jest trudniej niż we wcześniejszej wersji gry, ponieważ pojawiły się nowe, niezwykłe sześciokątne klocki. Mimo to gra jest równie fascynująca i uzależniająca, jak wcześniej. Zwycięzcą gry zostaje ten uczestnik, który zgromadzi najcenniejszą kolekcję klejnotów.

UBONGO EXTREME

Autor gry:                  Grzegorz Rejchtman
Kod EAN:                    5908215009656
Format:                      18,5 x 11,5 x 3,6 cm
Liczba graczy:            1-4 osób
Wiek graczy:              8-108
Sug. cena det.:          49,99 zł (brutto)
Premiera:                   31 marca 2020

Elementy gry:
– 32 karty
– 32 kafelki

Opinie testerów:

Naszym zdaniem to najlepsza gra w tej serii. Pozbawiona dodatkowych znaczników i innych ozdobników, które starszym graczom nie są tak bardzo potrzebne. Ponadto w poręcznym pudełku i z dobrą ceną. „Ubongo Extreme” jest z rodziny „Ubongo” najtrudniejsze. Zapewnia świetną regrywalność dla starszych graczy. Kształty są na tyle pokręcone, na tyle trudne do ułożenia, że nie sposób ich zapamiętać. Mnóstwo śmiechu i mnóstwo złorzeczenia, że te elementy nie chcą się układać, jakbyśmy chcieli. Zdecydowanie polecamy.
Melanżownia TV

„Ubongo Extreme” to przede wszystkim nowe plansze, trochę bardziej skomplikowane. W zależności od wybranego poziomu trudności będziemy kompletować cztero lub pięcioelementowe układanki. Tym razem jednak elementy nie przypominają tetrisowych klocków, ale mają bardziej nieregularne i skomplikowane kształty.

Chciałbym jeszcze dodać, że początkowo wydawało mi się, że „Ubongo Extreme” to po prostu trudniejsza wersja „Ubongo” i nic ponad to. Że warto zaopatrzyć się tylko w jedną z części – taką, która spełni moje preferencje. Jak na złość okazało się, że w zasadniczych szczegółach gry tak się różnią, że najlepiej mieć obydwie wersje, bo dostarczają odmiennej, dobrze uzupełniającej się zabawy.

Ceryon (Gamesfanatic.pl)

Bestsellery planszówkowe Egmontu w nowych wersjach!
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:gry planszowe