Baśniowy Pasaż Róży – plenerowe spektakle familijne

Pasaż Róży ul. Piotrkowska 3 mapa

niedziela 18.08.2019

Baśniowy Pasaż Róży - plenerowe spektakle familijne

Zapraszamy w każdą niedzielę na plenerowe spektakle familijne do 1 września o godzinie 12:00

* W razie niepogody spektakl odbędzie się w Akademicki Ośrodku Inicjatyw Artystycznych
Współorganizacja z ŁCW
http://centrumwydarzen.lodz.pl/project/basniowy-pasaz-rozy/

18 sierpnia „Bajka o Królu Elegancie”
Teatr Psikus

Zabawna wersja przedstawienia, które powstało według „Nowych szat cesarza“ H. Ch. Andersena ilustrowane dawną, dworską muzyką. Dwaj psotni mali wędrownicy, Tomek i Romek trafiają do krainy króla Eleganta. Król niezadowolony ze swoich strojów sprowadza wciąż nowych krawców i oczekuje, że uszyją mu strój „jakiego nie ma nikt na całym świecie“. Żaden z nich nie jest wstanie sprostać królewskim oczekiwaniom. Chłopcy przedstawiają się królowi jako specjaliści od tkania niespotykanych tkanin i szycia wspaniałych szat. Obiecują zrobić taką tkaninę, którą „zobaczy tylko człowiek mądry“, głupi jej nie zobaczy i ten co nie nadaje się na swoje stanowisko. Ubierają króla w nieistniejącą szatę, a ten w samych, śmiesznych pantalonach i koronie, ukazuje się ludowi. Poddani pokładają się ze śmiechu a prawdę na cały głos wykrzykuje mały chłopiec.

25 sierpnia „Koziołek Matołek”
Teatrzyk Jak Się Patrzy

„Koziołek Matołek” Teatrzyku Jak się Patrzy, to niezwykła teatralna podróż przez kraje, które jak wieść niesie zwiedził tytułowy Koziołek – bohater stworzony przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Słynna postać z Pacanowa zagości tym razem w łódzkim Pasażu Róży bawiąc małych widzów swoimi niewiarygodnymi, czasami śmiesznymi, czasami strasznymi, a czasami zupełnie dziwacznymi przygodami. Na rozśpiewany spektakl z wykorzystaniem form lalkowych, zapraszają aktorów łódzkich teatrów: Magdalena Dratkiewicz, Agnieszka Smolak Stańczyk i Wojciech Poradowski. Po spektaklu zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych na mini warsztaty z Koziołkiem.

1 września „Czemu Marta jest uparta”
Teatr Psikus

„W pewnym mieście do przedszkola przyszła mała Marta, roztrzepana, przekorna i strasznie uparta.”
Tak rozpoczyna się opowieść o przygodach dziewczynki, która nikogo nie słucha. Na złość wszystkim i na przekór wszystkiemu plecie bzdury, wygaduje głupstwa, lekceważy dobre rady dorosłych i rówieśników wyśmiewając ich uwagi.
Wreszcie zirytowane takim zachowaniem zabawki, pod przewodnictwem Pajaca postanawiają „wziąć sprawy w swoje ręce”. Wykorzystując sposób zachowania Marty jako metodę, zgodnie ze starą zasadą: „kto mieczem wojuje od miecza ginie”, zmuszają dziewczynkę do zmiany postępowania.
W pełnej śmiesznych zdarzeń i dialogów atmosferze wszystko zmierza do szczęśliwego końca, kiedy to Marta stwierdza, że: „już głupstw pleść nie będzie”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuteatr

Zobacz także