Barwa, światło i ruch w Laboratorium Wyobraźni

Rubież 46 mapa

niedziela 19.01.2020

Wystawa Barwa, światło i ruch w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza na czasową wystawę odkrywającą tajemnice złudzenia optycznego i tworzenia obrazów 3D. Zobaczcie, jak fascynujące mogą być obrazy tworzone przez nasze oszukane oczy i gdzie się je wykorzystuje.

Na wystawie odkryjemy przed wami:

  • Co to jest widzenie 3D?
  • Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe?
  • Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”?
  • Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie?

Poprzez eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. To będzie prawdziwa wyprawa w zakamarki świata „ruchomych” obrazów, elektroniki i przemysłu rozrywkowego! I choć niektóre eksponaty będą „oszukiwać” Wasze oczy, to cała wystawa będzie tylko czystą przyjemnością odkrywania naukowych faktów. Zapraszamy na wyjątkową lekcję fizyki dla dużych i małych odkrywców!

Wystawa jest częścią Laboratorium Wyobraźni PPNT. Można ją zwiedzać w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46. Bilety dostępne są on-line pod adresem  https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/.

WAŻNE! Ekspozycja dostarcza wielu intensywnych bodźców zmysłowych, co może wywoływać niewskazane reakcje u osób cierpiących na niektóre schorzenia.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata. Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook