Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie

sobota 20.07.2019 do niedziela 21.07.2019

32

Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie

Bandoski, to kameralne, rodzinne wakacje w krainie mazowieckiej Wisły zanurzone w leniwie płynącym czasie lata. Można się przyłączyć na weekend lub tydzień. Będzie trochę jak z książki o Robinsonie Crusoe: przygodowo, przyrodniczo, plażowo i wodnie. Ale nie obawiajcie się wcale, na wyprawy zabieramy naszego czteroletniego synka Jerzyka i sławnego psa Juranda.

Bandosi podobnie jak Włóczykije, pędzą beztroskie życie w szałasach lub namiotach na bezludnych wyspach. Wspólnie stawiają bazy i razem przygotowują posiłki na ognisku. Wznoszą zamki i pałace na piasku, kopią wodne kanały i budują tamy. Wytrwale poszukują skarbów na plażach: rzeźb z korzeni, czarnych dębów, skamieniałych kości dinozaurów, krzemiennych narzędzi, strzałek piorunowych, ceramicznych naczyń przodków. Z kamyków, muszli i piór robią unikatowe naszyjniki i łapacze snów. Wycinają ptaki z papieru. Rysują ważki. Wyplatają z wikliny, lepią z gliny, budują stateczki i tratfy. Popołudniami wylegują się w czajnikach, pływają w oczkach, brodzą w płytkich łachach za kiełbiami, nurkują w lodówkach, zakopują się w piasku lub drzemią w błękitnym cieniu wierzb. Wieczorami podziwiają spektakle zachodów słońc, słuchają ptasich i żabich koncertów, albo plusków bobrowych. W ognisku pieką ziemniaki, banany i jabłka. Ściągają z nieba spadające gwiazdy lub jadą wielkim wozem zbierać śmietankę z mlecznej drogi. Rozmawiają o Wiśle i słuchają opowieści z tej rzeki. Kawę piją w pierwszych promieniach słońca. Spacerują o świcie we mgłach po kolana. Strząsają krople rosy z pajęczyn wprost do kaloszy. Tropią wydry, bobry, sarny i łosie. Pasą kozy i dzikie konie na łążkach. Podglądają jak czarne bociany łowią przepływające zaskrońce. Cieszą oczy bezkresem horyzontu. Karmią dusze rzecznym morzem wolności. Koją uszy oceanem ciszy. Nasiąkają Wisłą. Zostawiają ślady stóp odciśnięte w białym piasku by tęsknić i marzyć już zawsze.

Bilety (cena za 1 dzień pobytu):
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 32 zł, normalny: 48 zł, rodzinne: (1+1):80 zł, (1+2):96 zł, (1+3):128 zł, (2+1):128 zł, (2+2):144 zł, (2+3):160 zł.

Bandoski trwają od 1 lipca do 31 sierpnia. Można dołączyć na dowolny weekend lub tydzień.

Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803.
Gdyby nie dotarł od nas mail z potwierdzeniem rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny.

Należy zabrać: wodę, prowiant i sprzęt pozwalający na przeżycie bez zaopatrzenia z zewnątrz. Niezbędnie: namiot, śpiwór, karimata, latarka, krem z filtrem, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, ubranie terenowe dostosowane do prognozy meteo, ręcznik, mydło, kostium kąpielowy, pelerynę p-deszcz i spray na kleszcze, menażka, kubek, sztućce. Uzupełniająco: gitara, badminton, piłka, gry planszowe, materac, rękawki, deska, koło i maska do pływania, książka, wędka, wykrywacz skarbów, lornetka i aparat foto.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie

Fundacja Ja Wisła

Aby chronić Królową Rzek Wisłę i radość z obcowania z Nią przywracać, powołaliśmy Fundację Ja Wisła. Działamy na rzecz ochrony naturalnego biegu Rzeki, zachowania unikatowych wartości przyrodniczych Jej doliny oraz ożywienia pamięci o Jej dziedzictwie …

Więcej

Adres:

ul. Żywnego 21a m. 71
02-701 Warszawa


Kontakt:

0 502 276 612
fundacja@jawisla.pl
http://www.jawisla.pl

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuwakacje
Bandoski, lato na Tajemniczej Wyspie