#balwanjaktalala – śniegowe wyzwanie Teatru Miejskiego w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach mapa

sobota 16.01.2021 do niedziela 31.01.2021

#balwanjaktalala - śniegowe wyzwanie Teatru Miejskiego w Gliwicach

Wzywamy dzieci i dorosłych z całej Polski do wspólnego lepienia kul, bałwanków, igloo i wszystkiego, co jeszcze Wam wpadnie do głowy, koniecznie ze śpiewem na ustach. Śnieg jeszcze do Ciebie nie dotarł? Nie szkodzi! Bałwankową piosenkę ze spektaklu „Malutka Czarownica”  w reż. Daniela Arbaczewskiego można wyśpiewać i wytańczyć także w domu i przedszkolu! – zaprasza Teatr Miejski w Gliwicach.

Najmłodsi doczekali się śniegu! Perspektywy narciarsko-saneczkarskie są w tym roku mocno ograniczone, można za to wykorzystać biały puch do twórczej zabawy. Wiemy, jak bardzo potrzeba obecnie dzieciakom nieskrępowanej zabawy na powietrzu. Dla wielu z nich lepienie bałwana to dosyć egzotyczna zabawa, ponieważ od kilku lat brakuje nam w Gliwicach śnieżnych zim – mówi Sandra Staletowicz, edukatorka gliwickiego Teatru Miejskiego.

Zobacz video ze spektaklu Malutka Czarownica:

 

W tegoroczne ferie brakuje także spektakli teatralnych, jednakże teatr znalazł sposób, aby pomimo wszelkich ograniczeń spotkać się z dziećmi w ramach internetowej akcji #balwanjaktalala. Inspiracją do zabawy jest piosenka Bałwan ze spektaklu pt. Malutka Czarownica. To jedna ze scen bardzo lubianych przez dzieci, pełna zimowej magii. Zapraszamy naszych widzów do nagrania własnej wersji bałwankowej piosenki. Docierają już do nas pierwsze filmy, wyobraźnia dzieci nie zna granic – dodaje S. Staletowicz. Na czym polega wyzwanie? Na stronie internetowej teatru znajdziecie tekst i melodię piosenki, do której należy nagrać własną wersję i opublikować w mediach społecznościowych z hashtagiem #balwanjaktalala.

Szczegóły zabawy znajdziecie na stronie internetowej teatru: https://teatr.gliwice.pl/2021/01/13/balwanjaktalala-sniezne-wyzwanie-teatru-miejskiego-w-gliwicach/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach, oprócz spektakli dla dorosłych, od kilku sezonów tworzy linię repertuarową skierowaną do młodego widza. Obecnie w ofercie Teatru znajduję się ponad 10 tytułów dla dzieci, a cały czas pojawiają się nowe …

Więcej

Adres:

ul. Nowy Świat 55-57
44-100 Gliwice


Kontakt:

32 230 49 68 / 32 231 80 38
bow@teatr.gliwice.pl
http://www.teatr.gliwice.pl
facebook

Wiosenne kurtki 5.10.15

ZOBACZ TAKŻE:teatrzabawazima