Dzień Dziecka w Multikinie
UD

📅 niedziela 24.01.2010
bal dla dzieci
Reduta na Radomskiej, czyli kostiumowy bal dla dzieci
24 stycznia, godz. 12:30

Wstęp za symboliczną złotówkę!!!

Uczestników balu prosimy o przybycie w strjach karnawałowych.

Polski karnawał nazywano Zapustami. Ostatnie trzy dni karnawału nosiły także staropolską nazwę Mięsopust (od słów mięsa – opust, czyli pożegnanie, opuszczenie, pożegnanie mięsa). Nazywano je również ostatkami, kusymi (diabelskimi) dniami, kusakami, dniami zapuźnymi. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, był to czas poczęstunków, tańców i swawoli. Na wsi i w miastach, we wszystkich stanach, bawiono się i stosownie do posiadanych środków i zasobów: jedzono dużo, tłusto i wypijano wiele mocnych trunków.

W miastach urządzano okazałe i bardzo wystawne uczty i bale, a wśród nich modne w Polsce, już w XVI w. kostiumowe bale dworskie zwane redutami, na które mógł wejść każdy, o ile zapłacił za wstęp.

Informacje i zapisy:
Centrum Artystyczne "Radomska13:, ul. Radomska 13/21